Skip to main content
header

מרץ לכל המשפחה

בחודש מרץ (למעט 9-11.3 פורים) נקיים מגוון של פעילויות שקשורות לאור.
 

עקבות של אור

מוזיאון המדע ירושלים מזמין אתכם, ילדים והורים, לגלות את האור...
במגוון של פעילויות חווייתיות תוכלו לצייר איורים כיד הדמיון וזאת בטכנולוגיה ייחודית שפותחה במוזיאון ומוגנת בפטנט. האיורים שתציירו הינם הם זמניים ורב פעמיים כאחד. הם דועכים ונעלמים מעצמם, אך ניתן לצייר אותם שוב ושוב. הם נעשים בעזרת קרני אור ואינם "מבזבזים" דיו או נייר. אפשר לצייר אותם מרחוק מבלי לגעת או להתקרב למשטח הציור, צורתם תשנה בהתאם למהירות בה תזיזו את ידיכם וניתן אף לציירם בתוך נוזל שקוף.
 
 
הדגמה מדעית: משחקי אור - נראה תופעות מרתקות ומפתיעות הקשורות לאור ולצבע שנמצאות בסביבתנו הקרובה. נגלה איך נראית בננה צהובה כשמאירים עליה באור כחול וממה מורכב האור הלבן. נכיר צבעים שיכולים לשנות את צבעם כשמאירים עליהם או שמחממים אותם, ונגלה שיש חומרים שנמצאים אצלנו בבית ואפילו בבעלי חיים ובצמחים שזורחים כשמאירים עליהם באור אולטרה-סגול.  
 
סדנת בנייה: כפפות הקסם  - בואו לגלות את הקסם בצבעים פוטוכרומיים. צבעים מיוחדים המשנים את צבעם כאשר הם נחשפים לאור השמש. בסדנת ההתנסות המשתתפים יציירו על כפפות וייקחו אותן הביתה למזכרת.
 
סיור מודרך: לגלות את האור – סיור לכל המשפחה בה תפעלו עם מוצגים ברחבי המוזיאון אשר מדגימים תופעות אור ייחודיות. ילדים והורים יוזמנו לצייר ולהשלים ציורים בקיר גרפיטי ענק, ולבדוק באמצעות מצלמה תרמית האם יש אזורים בגופנו שהם חמים יותר מאחרים? האם צבע הידיים משתנה כשלוחצים ידיים? ומה קורה לצבע  של בלון כשמנפחים אותו?  


צילום: נדב בר-לב

עוד יגלו המבקרים שיפעלו בסביבה פעילה סדנה פעילה: לצייר באור –מה קורה כשמציירים באור? איך אפשר 'לרסס' אור? מדוע הציור נעלם לאחר מספר דקות? ילדים והורים מוזמנים לצייר על קיר גרפיטי ענק בו יצטרכו להשלים ציורי אור בחלקים שונים באיור קיים.
פנס חושך  - סדנה חווייתית מרתקת להורים וילדים (גילאי 5-10) המתקיימת בתנאי חושך. האם טיפות מים יכולות לעמוד במקום? מה קורה כשמחברים אורות בצבעים שונים? ואיך ניתן להסתכל במראה ולראות פנים אחרות? 
 


צילום: נדב בר-לב

סרט בתלת ממד: המסע של בנג'י צבי ים הינם בין היצורים הקדומים והמלכותיים על פני כדור הארץ. מזה למעלה מ-100 מיליון שנה הם חצו אוקיינוסים וימים, סובלים מהכחדה וממלאים תפקיד קריטי בשמירת שרשרת המזון בטבע. אולם כעת הם עומדים מול איום חדש – בני האדם. הגיע הזמן שנלמד ונכיר את חייהם של היצורים המדהימים הללו. בסרט תלת ממד חדש יצטרפו הצופים למסעה המרתק והמסעיר של בנג'י Bunji , צבת הים הירוקה. מהרגע שהיא בוקעת מהביצה על חופי אוסטרליה החמימים, לאורך "השונית הגדולה" ואלפי קילומטרים באוקיינוס הפתוח והסוער. לאחר עשרות שנים שבה בנג'י באופן מסתורי ומדויק לאותו החוף בו בקעה מהביצה על מנת להמשיך את מסורת הדורות הבאים.
מסעה המרהיב והמאתגר של בנג'י בעומק האוקיינוס מזמן לנו היכרות עם שוכני הים וחיות נוספות, הרפתקאות מסעירות, מפגשים מלהיבים וצילומי צלילות עומק שלא נראו כמותם.
צבי הים מלמדים אותנו עד כמה נפלא הוא עולמנו, עושר החי והצומח מעל פני הים ובמיוחד במצולותיו ותפקידנו לשמור על הטבע המיוחד למען הדורות הבאים.

(משך הסרט: 25 דק' מגיל 4 ומעלה. בתשלום נוסף מעל גיל שנתיים  -  10 ₪. הסרט מוקרן בחופשות ובימי שבת בלבד).

 


עלות: ילדים מתחת לגיל 5 חינם, מעל גיל 5/ מבוגרים 50 ₪, כרטיס משפחתי 180 ₪ 
הנחות: מחזיקי כרטיס תושב 'ירושלמי', חיילים, כוחות הביטחון, נכים, גמלאים, מועדוני לקוחות
נוצר בתאריך: 12/02/20
עודכן בתאריך: 27/04/22