Skip to main content
header

במבט אחד - ידיעון המוזיאון: ארכיון

חוויה לדעת #1 - מרץ אפריל 2008
המוח במחקר - תערוכה חדשה. מבט על מחקרים עדכניים ממעבדות המחקר של האוניברסיטה העברית ומכון וייצמן. - פתיחה 14.3.08.

חוויה לדעת #2 - מאי יוני 2008
ביום העצמאות יושק אתר האינטרנט החדש של המוזיאון

חוויה לדעת #3 - יולי אוגוסט 2008
תערוכה חדשה: מדע זה כל הסיפור

חוויה לדעת #4 - ספטמבר אוקטובר 2008
אופק חדש - כמענה לרפורמה במערכת החינוך אנו מציעים: תפיסה פדגוגית חדשנית ללמידה בקבוצות קטנות בבית הספר ובמוזיאון, ותוכנית השתלמות רב שנתית למורים.

חוויה לדעת #5 - נובמבר דצמבר 2008
תערוכה חדשה - סיבוב בלונה פארק - פתיחה מתוכננת 23 בדצמבר.

חוויה לדעת #6 - ינואר פברואר 2009
לרגל שנת דרווין מקיים המוזיאון סדרה של מפגשים והרצאות בנושא אבולוציה

חוויה לדעת #7 - מרץ אפריל 2009
פסח במוזיאון - ידידותי לסביבה: אירוע לכל המשפחה שמטרתו להציג בפני ילדים והורים עקרונות מדעיים של אנרגיה, חומרים, תכונות החומרים והאלטרנטיבות "הירוקות" העומדות לרשותנו.

חוויה לדעת #8 - מאי יוני 2009
ימים אלו הם ימים קסומים של שקט, אחרי ביקורם של עשרות אלפי מבקרים במהלך חופשת הפסח.

חוויה לדעת #9 - יולי אוגוסט 2009
לגעת במים היא הראשונה בתערוכות המוזיאון שמתייחסות לנושא המים, נושא שנמצא על סדר היום הציבורי של כולנו.

חוויה לדעת #10 - ספטמבר אוקטובר 2009
מפגשי מדע חדשים - זום אין zoom in (כיתות ה'-ו') במפגש יתוודעו הילדים לעקרונות בסיסיים המשותפים לכל סוגי הצילום ויבחנו את ההבדלים בין צילום אנלוגי לדיגיטאלי.

חוויה לדעת #11 - נובמבר דצמבר 2009
אמנות במוזיאון המדע: פיזה - פסל קינטי ענק ממתכת עם דמויות עץ צבעוניות "שמתעורר לחיים" בכל שעה עגולה. הפסל, מתנת האמן, הוא יצירה המוקדשת לכל מי שמנסה לחיות באיזון בעולמנו הלא מאוזן.

חוויה לדעת #12 - ינואר פברואר 2010
שנת 2010 נקבעה כיעד עולמי להפחתת הפגיעה במגוון המינים החיים על פני כדור הארץ. כחלק מהמגמה הגלובאלית יארח המוזיאון בקיץ הקרוב את DEEP: תערוכה המאירה את אחד הסודות "החשוכים" של כדור הארץ ומזמנת מפגש עם יצורים נפלאים ונדירים שחיים במעמקי האוקיינוסים. התערוכה מעלה למודעות את הצורך להגן על החיים במעמקי האוקיינוסים ולמנוע את הרס בית גידולם.

חוויה לדעת #13 - מרץ 2010
חודש מרץ, תחילתו של האביב, הוא חודש גדוש באירועים ובהתחלות חדשות במוזיאון: אירוע פסח ופתיחת התערוכה החדשה מים בירושלים ופתיחה מחודשת של התערוכה לגעת במים  ; השבוע הלאומי בישראל לאהבת הסביבה  14 – 18 למרץ; יום הפאי הבינלאומי ב – 14.3 יום הולדתו של איינשטיין; פרלמנט הנוער המדעי בירושלים; Obscura Day ; טקס הענקת הפרסים לזוכים בתחרות מדענים צעירים  בבית הנשיא ועוד.

חוויה לדעת #14 - אפריל 2010
פעילות החודש למשפחות עם ילדים מתמקדת בנושא המים: תערוכה, הדרכות, פינות בניה והדגמות פעילת בשיתוף הקהל.

חוויה לדעת #15 - מאי 2010
ב - 31 במאי תיפתח במוזיאון תערוכה אורחת מפריז DEEP על החיים במעמקי הים בתנאים קיצוניים בעומק של יותר מ10,000 מטרים!!!

חוויה לדעת #16 - יולי 2010
במוזיאון תערוכה נפלאה מפריז:  מעמקים DEEP, תערוכה שמתמקדת ביצורים החיים באזורים לא מוכרים, יצורים שמותאמים לתנאי חיים קיצוניים בעומקים שעד לפני שנים לא רבות חשבו שאין בהם חיים. תערוכה שמעבר ליופייה הרב מעבירה מסר של קיימות ושל אחריות האדם לשמירה על עולמנו. לרגל שנת המגוון הביולוגי הבינלאומית.

חוויה לדעת #17 - אוגוסט 2010
בעקבות ההתעניינות הגדולה בתערוכת Deep הארכנו את שעות הפעילות עד השעה 20:00 בערב ואנחנו ממליצים לכם על ביקור במוזיאון החל משעות אחר הצהרים. כמו כן, הארכנו את תקופת הצגתה של התערוכה (לפחות עד ה -31 באוקטובר).  

חוויה לדעת #18 - ספטמבר 2010
אנחנו מזמינים אתכם לבקר אותנו בימים אלו של שקט, אחרי קיץ עמוס מאד במוזיאון. לקראת השנה החדשה אנחנו ממשיכים ומתחדשים: לבקשת הקהל תערוכת מעמקים DEEP  תוצג במוזיאון עד ה - 9 בדצמבר. ב- 20 בספטמבר אנחנו מתחדשים עם אשכול התערוכות החדשות דרך המים,

חוויה לדעת #19 - אוקטובר 2010
אנחנו מזמינים אתכם לבוא אלינו לביקור רגוע אחרי 3 חודשים עמוסים עם למעלה מ- 120,000 מבקרים!!! במוזיאון אשכול תערוכות חדש בנושא המים "דרך המים". בשבתות חודש אוקטובר יועלה מופע הומוריסטי חדש לכל המשפחה ד"ר מולקולה חוקר מים.

חוויה לדעת #20 - נובמבר 2010
ל-12 יצורים החיים במצולות הים, יצורים  המוצגים בתערוכת DEEP אין שמות עבריים. אנחנו מזמינים אתכם להיכנס לאתר המוזיאון ולהציע  שמות עבריים, או למלא את הטופס בעמדה הממוחשבת בכניסה למוזיאון. שלושת  הזוכים יקבלו מנוי משפחתי חינם.

חוויה לדעת #21 - דצמבר 2010
במסגרת אירועי חנוכה אנחנו נפרדים מ- DEEP - תערוכה מופלאה שיורדת מיד אחרי החג ונוסעת למרוקו!

חוויה לדעת #22 - ינואר 2011
חורף במוזיאון המדע ואתם מוזמנים לביקור באשכול התערוכות "דרך המים". סיורים מודרכים ומוצגים פעילים בנושא "חם" שנמצא על סדר היום הישראלי. כמו כן מתקיימות הדרכות בתערוכה הותיקה "פנס חושך" בה מכבים את האור בשביל לראות קצת אחרת, הדגמות וסיורים בתערוכות המוזיאון. 

חוויה לדעת #23 - פברואר 2011
משפחות רבות מבקרות במוזיאון בימי החורף. כחלק מהבילוי המשפחתי פיתח המוזיאון סיורים מודרכים, הדגמות ופעילויות מיוחדות לילדים הצעירים ולהוריהם.

חוויה לדעת #24 - מרץ 2011
חודש מרץ נקבע כחודש המדע הלאומי בעקבות יום הולדתו של אלברט איינשטיין החל ב- 14 במרץ 1879. בחודש זה יתקיימו במוזיאון אירועים שמטרתם לעודד תלמידים לבחור בלימודי מדע וטכנולוגיה.

חוויה לדעת #25 - אפריל 2011
חודש אפריל במוזיאון עומד בסימן שנת הכימיה הבינלאומית, במלאת 100 שנה לזכייתה של המדענית הפולניה-צרפתייה מארי קירי בפרס נובל לכימיה. האישה הראשונה שזכתה בפרס נובל (וזכתה בו גם פעם נוספת), המדענית שפרצה את הדרך, שמשמשת עד היום מודל לחיקוי ושתחומי מחקרה רלוונטיים גם לימינו.

חוויה לדעת #26 - מאי 2011
אנחנו מזמינים את הסטודנטים והחוקרים הצעירים שביניכם להשתתף ביום רביעי ב -11 במאי בתחרות  FameLab במוזיאון ולהציג  מחקר מדעי ב- 3 !!! דקות, באופן משעשע ומלהיב לקהל הרחב.

חוויה לדעת #27 - יוני 2011
במוקד פעילות חודש יוני - "גם זה כימיה". סיורים מודרכים, הדגמות ופעילויות  לרגל שנת הכימיה הבינלאומית במלאת 100 שנה לזכייתה של מארי קירי, המדענית הפולנייה-צרפתייה בפרס נובל לכימיה.

חוויה לדעת #28 - יולי 2011
ב – 1 ביולי נפתחה במוזיאון התערוכה חדשנות בע"ם, תערוכה שמתחקה אחר מקורות החדשנות הטכנולוגית והמדעית הישראלית, תערוכה לכל המשפחה שמעודדת את המבקרים בה  להתנסות בעצמם ולחשוב קצת אחרת.

חוויה לדעת #29 - אוגוסט 2011
במוקד פעילות המוזיאון התערוכה חדשנות בע"ם, תערוכה שמתחקה אחר מקורות החדשנות הטכנולוגית והמדעית הישראלית, תערוכה לכל המשפחה שמציגה למעלה מ – 50 פיתוחים ישראליים, תערוכה  שמעודדת את המבקרים בה  להתנסות בעצמם ולחשוב קצת אחרת.

חוויה לדעת #30 - ספטמבר 2011
עם תחילתה של שנת הלימודים החדשה אנחנו שמחים להשיק פעילויות חינוכיות חדשות ולחדש פעילויות ותיקות לתלמידים ולילדי הגן לשנת הלימודים תשע"ב. הטבות לנרשמים עד סוף דצמבר.

חוויה לדעת #31 - אוקטובר 2011
ראשית, ברכות לפרופסור דן שכטמן, הזוכה הישראלי בפרס נובל בכימיה. פרופסור שכטמן זכה בפרס על גילוי גבישים בהם האטומים מסודרים בסימטריה מחומשת, דבר שעד אז נחשב כבלתי אפשרי. לרגל זכייתו של פרופסור שכטמן יתקיימו במוזיאון בסוכות הדגמות ופעילויות בנושא גבישים.

חוויה לדעת #32 - נובמבר 2011
החופש הגדול והחגים מאחורינו ואתם מוזמנים לביקור נינוח ונעים במוזיאון. מידי יום מתקיימים סיורים מודרכים בתערוכות חדשנות בע"ם ובאשכול תערוכות המים, ובכל יום מתקיימת הדגמה מדעית לכל המשפחה על ריצוף, על גבישים ועל קוואזי גבישים, בעקבות זכייתו בפרס נובל בכימיה של פרופ' דן שכטמן.

חוויה לדעת #33 - דצמבר 2011
בחודש דצמבר יתקיימו במוזיאון שפע של פעילויות ואירועים לסטודנטים, למבוגרים ולכל המשפחה.

חוויה לדעת #34 - ינואר 2012
אירועי החורף למשפחות במוזיאון כוללים סדנאות, הדגמות ומופע הומוריסטי של ד"ר מולקולה שמחברים בין מדע ובישול. המבוגרים שביניכם מוזמנים להצטרף לסיורים מודרכים בתערוכות חדשנות בע"ם ו-דרך המים. כמו שבוודאי שמתם לב, שינינו את עיצובו של המידעון. נשמח לקבל תגובות, הערות והארות.

חוויה לדעת #35 - פברואר 2012
החורף בעיצומו ואנחנו מזמינים אתכם לחורף חם במוזיאון שכולל בישול מולקולרי לכל המשפחה: סדנאות, הדגמות ומופע הומוריסטי של ד"ר מולקולה באודיטוריום המוזיאון.

חוויה לדעת #36 - מרץ 2012
המוזיאון חוגג 20 שנה עם שפע של אירועים שמתקיימים במהלך חודש מרץ סביב יום המדע הלאומי שחל ביום הולדתו של אלברט איינשטיין ה- 14.3: פסטיבלים, תחרויות, פרויקטים של מצוינות בחינוך, סדנא בינלאומית ועוד.

חוויה לדעת #37 - אפריל 2012
השנה היא שנת ה-20 למוזיאון ואנחנו ממשיכים וחוגגים עם שפע של אירועים בינתחומיים שמשלבים בין מדע ואמנות ישראלית, בין הומור ומדע – אירועים המיועדים לכל המשפחה. אתם מוזמנים לבוא ולחגוג איתנו במוזיאון.

חוויה לדעת #38 - מאי 2012
מאי הוא חודש עמוס בפעילויות ובאירועים. במוקד ההתרחשות לכל המשפחה הפסטיבל על כוחות וכוחות על: מוצגי אמנות ומוצגים פעילים, הדגמות מדעיות מופע ומופע חדש: "סופר ד"ר מולקולה.

חוויה לדעת #39 - יוני 2012
חודש יוני הוא חודש שקט ומומלץ למבקרים שמחפשים ביקורים שקטים ורגועים במוזיאון. בחודש זה נתמקד בהדרכות, פעילויות  והדגמות בנושא המים. ובאודיטוריום המוזיאון המופע סופר ד"ר מולקולה (מופע אחרון: 16 ביוני).

חוויה לדעת #40 - יולי 2012
החודש ימלאו למוזיאון 20 שנה. ב-22 ביולי 1992 פתח המוזיאון את שעריו לקהל הרחב. מאות תערוכות, אלפי מוצגים פעילים, מאות רבות של תכניות חינוכיות ואירועים התקיימו מאז במוזיאון. אנחנו מודים לכם, מיליוני ידידים ומבקרים שבקרתם אותנו ונהניתם משלל הפעילויות והתערוכות שהצענו לכם במהלך השנים, ומקווים כי תמשיכו ותבקרו אותנו גם בעתיד.

חוויה לדעת #41 - אוגוסט 2012
לאור הצלחת אירועי הקיץ של המוזיאון החלטנו על הארכת שעות פעילות עד יום חמישי ה - 23 באוגוסט. בתאריכים אלו המוזיאון יהיה פתוח בימים ב' – ה' בין השעות 10:00 – 20:00. החל מהשעה 18:00 יוזלו כרטיסי כניסה ליחיד ויעלו 20 ₪ (במקום 40 ₪). נעילת קופות: בשעה 19:00.

חוויה לדעת #42 - ספטמבר 2012
ספטמבר הוא חודש נעים במיוחד במוזיאון. אנחנו מזמינים אתכם לבקר אותנו בימים אלו של שקט אחרי קיץ עמוס במיוחד. במוקד הפעילות למשפחות: הדרכות והדגמות בתערוכה עקבות של אור וסדנת בנייה ברוח החצר האחורית של פיניאס ופרב מבית ערוץ דיסני. בשבתות ובחגים מועלה המופע לגעת באור, של קבוצת פירומניה.

חוויה לדעת #43 - אוקטובר 2012
עם תחילתה של שנת הלימודים החדשה המוזיאון משיק פעילויות חדשות ומחדש פעילויות ותיקות למערכת החינוך, לתלמידים ולילדי הגן.

חוויה לדעת #44 - נובמבר 2012
פתיחת התערוכה חיים אחרים שאצרה מעיין שלף, מיצג פרינג' אמנותי מ^^ב^ אט&ינג של בנות טיורינג, שיחה עם TWISTY הבובה הוירטואלית, סיורים מודרכים והדגמות בנושא מתמטיקה ומחשבים, כל אלה ועוד במסגרת אירוע חמשושלים.

חוויה לדעת #45 - דצמבר 2012
 אירועי חנוכה לכל המשפחה - הדגמות אש מרהיבות, הדגמת הוקוס פוקוס מתמטיקה וסדנאות בנייה והצפנה ברוחו של אבי אבות מדעי המחשב, אלן טיורינג, במלאת 100 שנה להולדתו. באודיטוריום המוזיאון יעלה המופע קרקס הקוביות, שמשלב בובות, אמנות פלסטית ותאטרון מחול.

חוויה לדעת #46 - ינואר 2013
פרויקט לעידוד מצוינות של תלמידי תיכון, תחרות לתכנון כוכב לכת לתלמידי היסודי ומפגש עם אסטרונאוט מסוכנות החלל האמריקנית (נאס"א) לציון שבוע החלל הישראלי ועשור לנפילתו של אילן רמון האסטרונאוט הישראלי.

חוויה לדעת #47 - פברואר 2013
קאפצ'ה CAPTCHA, פתיחת תערוכה שעוסקת במדעי המחשב: מהו חישוב? המחשב אינו כל יכול, המחשב החושב, הצפנה והשפעת מדעי המחשב על חיינו. כמו גם על חייו של אלן טיורינג ומושג האלגוריתם.

חוויה לדעת #48 - מרץ 2013
הרצאה: על השאלות הגדולות בחקר המוח  והצגת "פרויקט מוח האדם". עם פרופסור עידן שגב, האוניברסיטה העברית. כניסה חינם. Jerusalem Mini Maker Faire  יריד בראשותו של היזם ד"ר יוסי ורדי,עשרות מציגים ממציאים ובונים: מפגשים בלתי אמצעיים עם יוצרים, מופעים, סדנאות, הרצאות והדגמות.

חוויה לדעת #49 - אפריל 2014
פעילות מודרכת בין מנגנונים, כולל סיור בין מכונות גדולות ומשעשעות שעושות  "שומדבר", פינות בנייה, סדנאות והדגמות מדעיות ללא תשלום נוסף. באודיטוריום המוזיאון יועלה מופע הומוריסטי של ד"ר מולקולה.  לרגל יום העצמאות: כניסה חינם לילדים ולמבוגרים בחצי המחיר.

במבט אחד ינואר 2019
שבוע החלל הישראלי שמתקיים ביוזמת סוכנות החלל הישראלית ומשרד המדע והטכנולוגיה, במטרה להגביר מודעות ועניין לתחומי החלל, סרט תלת ממד חדש, פרונטירז - מדע לצעירים

נוצר בתאריך: 05/11/09
עודכן בתאריך: 23/01/19