Skip to main content

תחרות 2010

ברכות לזוכים הישראלים בתחרות האיחוד האירופי למדענים צעירים!

 בתאריכים 24-29 לספטמבר נערכה תחרות האיחוד האירופי למדענים צעירים בליסבון, פורטוגל.

את ישראל ייצגו בכבוד הזוכים בתחרות מדענים ומפתחים צעירים בישראל לשנת 2010: ניטאי אספיס, פבל פדייב ועדי הרשקו.

ניטאי אספיס- עם עבודתו "השפעת גלקטין-8 על תהליך ספיגת העצם", זכה בפרס מיוחד מטעם משרד הבריאות, ובפרס כספי של 2500 יורו.

פבל פדייב- עם עבודתו "חקר יצירת אזורי כוכבים מסוג HII", זכה בפרס מיוחד מטעם אירו-פורום, וישתתף במשלחת בארגון ESO בצ'ילה.

עדי הרשקו- עם עבודתה "השפעת נוכחות קהל ומתן העשרה על התנהגות השימפנזים בספארי"

ברכות לכולם!

תחרות מדענים ומפתחים צעירים לשנת 2010 הסתיימה

אנו רוצים להודות לכל המתחרים בתחרות, המורים והמלווים מטעם בית הספר, המנחים האקדמיים ומחברת אינטל ולצוות השופטים, וברכות לזוכים.

 

תמונות מהתחרות

קישורים לתמונות שצולמו בימי התחרות ניתן לראות בקישורים הבאים:

אלבום 1, אלבום 2, אלבום 3

להנאתכם!

---

הזוכים בתחרות מדענים ומפתחים צעירים לישראל לשנת 2010

פרס 1

עדי פרידמן

שם העבודה: פיתוח תחליף לדיסק פגום על בסיס פולימרים חכמים

ביה"ס: תיכון ליאו בק, חיפה

מוסד אקדמי: הטכניון, מכון טכנולוגי ישראל

מורה מלווה: גברת רותי אש

מנחה: מר יהונתן שחף

פרס 2

ניטאי אספיס

שם העבודה: השפעת גלקטין –8 על תהליך ספיגת העצם

ביה"ס: ברנקו וייס ע"ש אנה פראנק, סאסא

מוסד אקדמי: מכון ויצמן, רחובות

מנחה: מר ירון ויניק

מורה מלווה: מר דבלה לניר

פרס 2

דניאל ניימרק

שם העבודה: תכונות מגנטיות של חומרים ננו-גבישיים

ביה"ס: מקיף דתי עירוני אמי"ת, באר שבע

מוסד אקדמי: מרכז ע"ש אילן רמון לנוער שוחר פיזיקה, אוניברסיטת בן גוריון בנגב

מורה מלווה: פרופ' ויקטור מלמוד, אוניברסיטת בן גוריון בנגב

מנחה: ד"ר אלכס רובשטיין, אוניברסיטת בן גוריון בנגב

פרס 3

הראל לוין, אורי רבי, יוסף רסין

שם העבודה: דיבורית על קולית

ביה"ס: ישיבה תיכונית "תורה ומדע" ליד מכון לב, ירושלים

מורה מלווה: אינג'ינר דוד גלמן

פרס 3

עדי הרשקו

שם העבודה: השפעת נוכחות הקהל ומתן העשרה על התנהגות השימפנזים בספארי

ביה"ס: גימנסיה ריאלית, ראשון לציון

מורה מלווה: גברת מאשה שפי

מנחה: גברת מיכל סמוני, המרכז הזואולוגי תל אביב, רמת גן

פרס 3

פבל פדייב

שם העבודה: חקר אזורי יצירת כוכבים מסוג HII

ביה"ס: התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות, ירושלים

מוסד אקדמי: האוניברסיטה העברית

מורים מלווים: גברת חנה שרף, מר ברנד סרינג

מנחה: גברת גואנה וו, מכון רקח לפיזיקה, האוניברסיטה העברית

צל"ש

יונתן רול

שם העבודה: הפייסנות הבריטית כלפי גרמניה הנאצית: גורמים ותוצאות

ביה"ס: תיכון עירוני ד', תל אביב

מורה מלווה: גברת לימור שיאון

מנחה: ד"ר עדו אמבר

צל"ש

גל אורן

שם העבודה: המגעים הדיפלומטיים ישראל – ארצות הברית הקשורים לקריית המחקר הגרעינית דימונה (קמ"ג) בין השנים 1967-1956 – שנות המאבק על האופציה האטומית

ביה"ס: ישיבה תיכונית "תורה ומדע" ליד מכון לב, ירושלים

מורה ומנחה מלווה: עמרם נחמני, מכון לב

צל"ש

שלי גרוסמן

שם העבודה: פרשת בייליס 1911-1913: עלילת-דם בחסות המשטר הצארי

ביה"ס: תיכון עירוני ד' ע"ש אהרון קציר, תל- אביב

מורה מלווה: גברת לימור שיאון

מנחה: ד"ר עדו אמבר

צל"ש

דניאל טומה, אוריה שביט , יונתן שמיר

שם העבודה: מערכת האנטנות של הננו-לוויין הישראלי הראשון

ביה"ס: תיכון הנדסאים הרצליה ליד אוניברסיטת תל אביב, הרצליה

מורה מלווה: גברת לילך מוזיקנט

מנחים: מר שמאי אופפר, מר יהונתן ווינטראוב, ד"ר אנה הלר, מרכז למדעים, הרצליה

צל"ש

עומרי אישך, יונתן באוך, איתי חזן

שם העבודה: מערכת לניקוי קירות תעלות מי קירור בתחנות כוח

ביה"ס: המשותף חוף הכרמל, מעגן מיכאל

מורים מלווים: מר דורון חורב, מר אהרון רזנוב, מר זאב ניסים

צל"ש

יועד פריד, יואב קופלאן

שם העבודה: רובוט נחייה לעיוורים

ביה"ס: ישיבה תיכונית "תורה ומדע" ליד מכון לב, ירושלים

מורה מלווה: מר ישראל אלישביץ

מנחה: אינג'יניר דוד גלמן

צל"ש

יותם עזריאל

שם העבודה: חקר מעגלים מגנטיים טוריים

ביה"ס: בית הספר הרב תחומי ע"ש ליהמן, דימונה

מוסד אקדמי: מרכז אילן רמון לנוער שוחר פיזיקה, אוניברסיטת בן גוריון בנגב

מורה מלווה: ד"ר אמנון יוסף

מנחים: ד"ר אלכס רובשטיין וד"ר מרק גלר, אוניברסיטת בן גוריון בנגב

מצגת עם תמונות המתחרים

הקליקו כאן להורדת המצגת


  לצפיה בכתבה נחמדה ומפרגנת על התחרות בחדשות ערוץ 10

סדנת הכנה שניה- 10.2.2010

סדנת ההכנה השנייה לתחרות תערך בתאריך 10.2.2010, בשעות 8-16.

נתחיל את המפגש בכנסת ישראל, ונפגש עם חברי ועדת מדע וטכנולוגיה"ח"כ מאיר שטרית, ח"כ יולי תמיר, ח"כ איתן כבל וח"כ אברהם מיכאלי.   בתום המפגש תתאפשר שאילת שאלות את חברי הכנסת.

המשך הסדנא יהיה במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד: נעסוק בהכנה לשיפוט ובעיצוב הפוסטרים שיוצגו בתחרות.

יש להביא לסדנא עותק כתוב של העבודה, עותק על CD וטיוטא של הפוסטר המעוצב.

להתראות בקרוב!

 

תאריכים חשובים בתחרות:

3.1.2010- הגשת טיוטא ראשונה של הפוסטר

1.2.2010- הגשה סופית של התקציר המקוצר

10.2.2010- סדנת הכנה שניה במוזיאון, הגשת העבודה הכתובה שלופטים

18.2.2010- הגשת סופית של הפוסטר

22-24.3.2010- ימי התחרות: הכנה, שיפוט, הכרזה על הזוכים בבית נשיא המדינה

10-14.5.2010- תחרות Intel ISEF בסן חוזה, ארה"ב

24-29.9.2010- תחרות האיחוד האירופי בליסבון, פורטוגל

 

בתמונות: המתחרים והמנחים ביום הסדנא הראשון


סדנת הכנה  למתחרים לשנת 2010

ההרשמה לתחרות מדענים ומפתחים צעירים הסתיימה. תוצאות על שלב המיון הראשון לתחרות נשלחו בדואר לבתי המועמדים.

המועמדים שיעלו לשלב הבא יגיעו לסדנא ביום ראשון, 20.12.09, בשעה 9:30, במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד, ירושלים, ויפגשו את המנחים שלהם מטעם התחרות.

מחכים לראותכם בקרוב!

נוצר בתאריך: 05/01/10
עודכן בתאריך: 28/08/14