Skip to main content

הסתיים שלב המיון הראשוני בתחרות מדענים ומפתחים צעירים לשנת 2017. לתחרות נרשמו 215 עבודות מתוכן עלו לגמר 114 עבודות.
לכל התלמידים שעברו לשלב המיון הבא הוצמדו מנחים חוקרים מהאוניברסיטה העברית בירושלים או מהנדסים מחברת אינטל המלווים את הפרויקטים הטכנולוגיים. המנחים ילוו את התלמידים עד לסיום התחרות וינחו אותם לקראת התחרות בהכנת תקציר ופוסטר מדעיים.
 

מיונים לתחרות בעיצומם, תוצאות תהיינה ב30/11/16 באתר ההרשמה.

במהלך חודש נובמבר מוזמנים למוזיאון התלמידים שעברו מיון ראשוני לסדנת מיון נוספת. בסדנאות מציגים התלמידים את עבודותיהם בפני הממיינים בתחומים השונים, מכירים בני נוער אחרים שכתבו עבודת חקר או ביצעו פרויקט טכנולוגי, וישמעו הרצאה. לתלמידים שיתקבלו לתחרות יוצמד מנחה שילווה אותם בכתיבת הפוסטר המדעי.
תחרות מדענים ומפתחים צעירים מציינת 20 שנה, ומתחרים בה מיטב הפרויקטים המחקריים וההנדסיים שבוצעו בשנה האחרונה על ידי תלמידי תיכון מכל רחבי הארץ ומכל המגזרים בחברה הישראלית.
שיאה של התחרות הוא במחנה מדעי בן שלושה ימים במהלכו יוכרז על הזוכים בתחרות כחלק מאירועי היום הלאומי למדע בכנסת ישראל.

לזוכים מוענקות מלגות לימודים והם מייצגים את ישראל במחנות מדע ובתחרויות בינלאומיות.

  
 
ויש לנו זוכות!

בתחרות מדענים ומפתחים צעירים של האיחוד האירופי שהתקיימה בבריסל ב15-20 לספטמבר 2016 השתתפה משלחת בת חמישה בני נוער: בוטרוס מועלם מתיכון בפטיסטי בנצרת, נעמה שור מהתיכון לחינוך סביבתי בשדה בוקר, וטל כהן, עמליה בן אשר ויובל פלדמן מאורט פסגות בכרמיאל. אנו שמחים לבשר כי ארבעה מהם זכו בפרס אינטל אייסף 2017 וייסעו לייצג את ישראל בתחרות העולמית בחודש מאי 2017.
הפרויקטים הזוכים: נעמה  עם הפרויקט  העוסק ב'קשר בין השעון הביולוגי לרמת המוסריות בתהליך קבלת החלטות' שנעשה בהנחייה של פרופ' שאול שלוי מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב; וטל, עמליה ויובל עם הפרויקט הטכנולוגי 'אינפוזיית קומבו' עליו עמלו במשך שלוש שנים בסיוע ובתמיכה של המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, עמותת ידידי עתידים והמשרד לפיתוח פריפריה הנגב והגליל.
ברכות לזוכות וכמובן שההרשמה לתחרות מדענים צעירים 2017 בעיצומה!









 

2016

המשלחת הישראלית חזרה עם פרסים מתחרות אינטל אייסף הבינלאומית



אירוע סיום וטקס ההכרזה על הזוכים בתחרות מדענים ומפתחים צעירים לישראל בכנסת ישראל


משלחת של הזוכים בתחרות מדענים ומפתחים צעירים לישראל ייצגה את ישראל בתחרות אינטל אייסף העולמית שהתקיימה בחודש מאי בפניקס אריזונה. חברי המשלחת הם רום דן מהתיכון הישראלי למדעים ולאמנויות בירושלים וליעם קימל מבית הספר הכפר הירוק שיצגו את ישראל בקטגוריית הביולוגיה; בר ארמה ושחר עין-קדם מבית הספר אורט גרינברג בקריית טבעון שיצגו את ישראל בקטגוריה של טכנולוגיה; יניב וולף מבית הספר הריאלי העברי בחיפה יצג את ישראל בקטגוריית הכימיה; ורועי יעקובסון מבית הספר התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות בירושלים יצג את ישראל במתמטיקה. את המשלחת ליוותה רוני בן חיים, רכזת התחרות
ליעם קימל זכה במקום רביעי בקטגוריה ורועי יעקובסון זכה בציון לשבח של האגודה האמריקנית למתמטיקה.
 
זוכי תחרות מדענים ומפתחים צעירים בישראל, הדס ברם מהתיכון שליד האוניברסיטה ואופק רייזמן- קדר מהתיכון הישראלי למדעים ואומנויות, ישתתפו החודש במחנה מדעי בלונדון ביחד עם  500 תלמידים מצטיינים נוספים מ-65 מדינות. כחלק מתכנית המחנה הם יפגשו מדענים פורצי דרך, ישתתפו בדיונים על נושאים מדעיים שנמצאים על סדר היום המדעי, ויבקרו במכוני מחקר של אוניברסיטאות מובילות בלונדון, אוקספורד, קיימברידג' וסרן, ובמוזיאונים ואתרי טבע.

בספטמבר תחל ההרשמה לתחרת מדענים ומפתחים צעירים לשנת תשע"ז




תחרות מדענים ומפתחים צעירים, היא תחרות ארצית ביוזמתו ובניהולו של מוזיאון המדע בירושלים המתקיימת מזה 19 שנה בשיתוף ותמיכה של משרד החינוך, האקדמיה הלאומית למדעים,  האיחוד האירופאי וחברת אינטל- הזוכים בתחרות נבחרו על ידי אנשי אקדמיה ומחקר מהמובילים בארץ.
השנה עלו לשלב הגמר 67 תלמידים, 27  בנות ו- 40  בנים שהציגו 49 פרויקטים מצטיינים. התלמידים שניגשו  לתחרות מייצגים נאמנה את האוכלוסייה במדינת ישראל על כל גווניה: יהודים וערבים, דתיים וחילוניים, מהפריפריה ומהמרכז.


במקום הראשון
רועי יעקובסון "קשיחות במטריקת 1L  והשערת קוזנר" התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות ירושלים
אמי כהן "סגולות עור הנחש: כתבי יד שונים" התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות ירושלים 
ליעם קימל "אפיון פונקציונלי של הפאקטור הוירולנטי"ExoY הכפר הירוק – רמת השרון

במקום השני:
הדס ברם "אפיון נקודת הבקרה במעבר ל0במחזור התא" התיכון שליד האוניברסיטה ירושלים  
יניב וולף "חיישנים גמישים מבוססי ננו-חלקיקי זהב ולגנדות אורגניות" ביה"ס הריאלי העברי בחיפה
טל כהן, עמליה בן אשר, יובל פלדמן "אינפוזיית קומבו" תיכון אורט פסגות כרמיאל
 
במקום השלישי:
אופק רייזמן-קדר זיהוי גנים שמדלגים בין אורגניזמים לאורך מיליוני שנים – האם קיים מנגנון עוקף אבולוציה?  התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות ירושלים
נעמה שור הקשר בין השעון הביולוגי לרמת המוסריות בקבלת החלטות התיכון לחינוך סביבתי, מדרשת שדה בוקר
פרס מיוחד ע"ש נועם כנפו: בוטרוס מועלם "מכשיר שמיעה על פי עקרון עקיפת פרנל" מהתיכון הבפטיסטי , נצרת
 
ציונים לשבח הוענקו ל:
הדר גולדברג "תורשתיות של תכונות פנוטיפיות המסייעות לעמידות תנאי יובש אצל צמחים מאוכלוסיות לאורך גרדיאנט אקלימי", תיכון עירוני ד' ע"ש א. קציר, תל אביב
שחר סילברמן "בחינת הפעילות של מערכת ההגנהBREX  כנגד תבדידי בקטריופאגיים" התיכון שליד האוניברסיטה בירושלים
ברק ארוילי ומירי שושן " מערכת חישה אווירית לניהול אירוע אש מרחוק תיכון תמר אריאל, נתניה
אמן זועבי "משחק ווידוף שלוש ערימות – של אסימונים" ביה"ס הרב-תחומי בדבוריה
אוהד צוער "ברלין, מזרח ומערב, החיים בעיר מחולקת 1945 – 1963" תיכון עירוני ד' ע"שא. קציר, תל אביב
איתי וינטראוב "תפיסת המלחמה בחברות הילידיות של אמריקה התיכונה והשפעותיו של המפגש עם תרבות המלחמה הספרדית" קריית החינוך ע"ש אהרון קציר רחובות
רום דן "השפעת פקטור השעתוקVGLL4 על תאי סרטן שד אנושיים" התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות ,ירושלים
בר ארמה, שחר עין-קדם"Right Load – מערכת לניטור עומסים על גפיים מגובסות" תיכון אורט ע"ש גרינברג, קריית טבעון

 

לצפיה בחוברת התקצירים של התחרות

נוצר בתאריך: 13/04/08
עודכן בתאריך: 30/11/16