Skip to main content
header

לה לה לֵד: אירוע חנוכה לכל המשפחה - הכניסה לילדים חינם!

 
14-20.12.2017
 
מיצבים מאירים ברוח תנועת ה - MAKE | סיורי חושך ואור | בניית חרקים מאירים - סדנת בנייה | מוצגים 'באור אחר' | סלט אש - הדגמה מדעית | הדלקת חנוכיה מוזיקלית | שעת סיפור – נסיכת השמש ועוד  
 
בחופשת החנוכה הכניסה לילדים (עד גיל 18) חינם בחסות משרד ירושלים ומורשת והרשות לפיתוח ירושלים.
 
חנוכה חג האור! בכל אחד מימי חופשת חג החנוכה, המוזיאון לובש חג ומציע חוויה של אור וחושך לכל בני המשפחה. שפע של פעילויות, סדנאות, מיצגי אור ועוד. האירוע ופיתוח התכנים והפעילויות הינו חלק מתכנית שנתית בחסות ובתמיכה של משרד החקלאות ופיתוח הכפר.
 
מחווה לתערוכת 'שדות המחר' המוצגת במוזיאון ובה יוצגו עבודות נבחרות שנושאן חושך, אור וחיים, פרי יצירתם ובהשתתפותם של מייקרים ישראליים, אמנים, מעצבים, מדענים, אנשי תוכנה וטכנולוגיה. העבודות משלבות אמנות עכשווית, מדע וטכנולוגיה ומזמינות את המבקרים להיות שותפים לתהליך היצירה והעשייה ובכך באים לידי ביטוי ערכים של שיתוף פעולה ועקרונות מדעיים וטכנולוגיים.

 
סיורים בתערוכות המוזיאון
 
מה עושים הצמחים בלילות?
סיור בתערוכת 'שדות המחר' סביב נושא האור. מדוע זקוקים הצמחים לאור? מה קורה לצמחים כשאין מספיק אור? במהלך הסיור יכירו המבקרים את חשיבות אור השמש לקיום הצמחים, ואת המשמעות לצמיחה ולגידול. 
 
באנו חושך לגרש!
סיור חווייתי מודרך למשפחות בתערוכה "לאור החשמל", במהלכו יכירו המבקרים את הנורות החשמליות השונות המאירות את חיינו, יפעילו מוצגים בתערוכה ויצפו בניסויים קטנים ומדליקים. 
 
 
סדנאות בנייה: על חרקים מדליקים, דבורים ועוד 
 
חרקים מדליקים
מיהם החרקים המועילים החשובים כל כך לחקלאות בעיקר כמאביקים וכמדבירים טבעיים?. הילדים מוזמנים לעצב ולבנות חרקים שונים בהם ישולבו נורות לד וייצרו דגמים של חרקים המגיבים להולכה חשמלית.  מתנה לכל משתתף! 
(הסדנה לגילאי 6 ומעלה). בכל יום מהשעה 11:00.
 

 
כנפי האור
הדבורים רואות בתחום העל-סגול, ופרחים רבים התלויים בחרקים להאבקה, צבועים בצבעי על-סגול, המושכים את הדבורה אל אבקני הפרח. הילדים יבנו בובת דבורה ויעזרו בכנפיה על מנת לגלות צבעי אור חדשים. מתנה לכל משתתף! 
(הסדנה לגילאי 4 ומעלה) בכל יום מהשעה 11:00.
 
שלטי אור
ילדים והורים מוזמנים לעצב, ליצור, לחתוך במכונת הלייזר וליצור מעגלי אור לד בהכנה של שלטי אור ייחודיים ומאירים (סדנה מודרכת, פעם ביום ,ההשתתפות בליווי הורה ולגילאי 10 ומעלה. בתשלום נוסף לשלט – 20 ₪).
בתיאום והרשמה מראש בלבד. פרטים בשולחן המודיעין.
 
הדגמה מדעית: 'על האש' 
כיצד ניתן ליצור 'סלט אש'? איך יוצרים את 'להבת הדרקון' ? כיצד קוסמים שורפים נייר שנעלם כהרף עין? הדלקת זיקוקי אש בתוך מים, חנוכיית אש מרקדת ומוסיקלית ולקינוח ניצור טורנדו אש אימתי וענק.

 
מוזיאון ב'אור אחר' 
האם ביקרתם פעם במוזיאון המדע בחשיכה? לרגל חנוכה יוחשכו סביבות פעילות שונות ומוצגים נבחרים במוזיאון ויקבלו תאורה ייחודית המשנה את חוויית הביקור בו.
 
סדנת התנסות
כל אחד הוא אור קטן – מוזמנים להדליק את האור הקטן שלכם וביחד לתרום ליצירת מיצג מְצֽרפי הנבנה ונדלק כל העת על ידי המבקרים. ציור קיר ענק המואר באלפי נורות לד צבעוניות מאירות ומנצנצות.

שעת סיפור

"נסיכת השמש" עפ"י ספרם של דויד גרוסמן ומיכל רובנר. הוצאת עם עובד.
ביצוע: נינה טראוב, רותי דה פריס.
בלב ספריה חשוכה עם מדפים מלאי ספרים, ניצבת שמש. כולה אור ובוהק אדמוני. קרניה דקות וזוהרות והיא מחממת את כל אשר מביט בה. זהו רגע לעצור ולשבת מול החמה ולהקשיב לסיפור מקסים מאת דויד גרוסמן על ״נסיכת השמש״ ומלכתה, שיום אחד בשנה מקבלות את הזכות לגרום לשמש לזרוח ולהפרד ממנה בשקיעתה לעת ערב. הזדמנות להציץ לרגע לדמיונה של נגה שמצליחה להאיר בכוחותיה המלכותיים את העולם. מסע של יום ולילה מזריחה ועד שקיעה. רגע קטן וקסום בו נוכל לשים לב למהלך שהשמש עוברת מידי יום. השמש בזריחתה כדימוי לאור, שמחה, צבע וחיים ובשקיעתה כרגע של סוף, של פרידה, של שינוי.
(ההצגה תועלה ארבע פעמים ביום) (ההצגה לגילאי 3 ומעלה). 

 
סרט טבע בתלת ממד 'מעוף החיים'
 מבית היוצר של דיסני NATURE.חגיגה צבעונית המזמינה את הצופים לעוף עם פרפרים, דבורים, עטלפים וציפורים מפרח לפרח, במטרה להאביק ביחד איתם פרחים מרהיבים שצומחים באזורים שונים ובתנאים מגוונים ברחבי העולם.  מלווה בקריינות בעברית. (בתוספת 10 ₪).  
 
שעות פעילות מיוחדות בחופשה:
א ' – ה' 10:00 – 18:00 ו' 14:00-10:00 שבת 10:00 – 17:00
 

 

רכישת כרטיסים לאירוע חנוכה:

אין צורך ברכישת כרטיס ילד.  

 


שימו לב להנחיות והגבלות: 

הדפיסו את אישור הרכישה שקיבלתם באימייל.
 
הגיעו לכניסה למוזיאון והציגו את אישור הרכישה יחד עם תעודה מזהה.
 
הגעה ללא תדפיס עשויה לגרום לעיכוב בכניסה למוזיאון.
 
 רכישת כרטיסים באתר מוגבלת לרכישת כרטיס כניסה בתעריף חג 14-20/12/17
 
רכישת כרטיסים לזכאי הנחות (בעלי כרטיס "ירושלמי", אזרחים ותיקים, חיילים, שוטרים, סטודנטים, נכים) – בקופת המוזיאון בלבד.
 
הכרטיס תקף לכניסה חד פעמית למוזיאון בתעריף חגים וחופשות (חופשת חנוכה).
 
כרטיס הכניסה למוזיאון אינו כולל כניסה למופעים המחייבים תשלום נוסף.
 
לא תתאפשר המרת כרטיסים שנרכשו באתר או קבלת זיכוי עליהם בקופת המוזיאון, מכל סיבה שהיא.
 
ביטול רכישה - המוזיאון נושא בעמלת הרכישה (בסכומים משתנים) ולכן לא ניתן לקבל החזר כספי מלא בעת הביטול.
 
המוזיאון שומר לעצמו את הזכות לשינויים.
 
נוצר בתאריך: 26/11/17
עודכן בתאריך: 17/12/17