Skip to main content

לוקחים סיכון - סדרת אירועי ערב של מוזאון המדעמוזיאון  המדע ירושלים פותח את שעריו לסדרת מפגשי ערב למבוגרים (מגיל 18 ומעלה) שבמהלכם נציג סיכונים וסיכויים מזוויות שונות, בתחומים שונים.
הסדרה מורכבת משלושה מפגשים בשיתוף ובהנחייה של גל מרקוביץ', בעלת הפודקאסט 'המעבדה' של תאגיד השידור הישראלי 'כאן'. המפגשים יכללו סיורים בתערוכה המרכזית שהגיעה לזמן מוגבל מפריז "על הקצה" , פאנל בהשתתפות מומחים ואמנים דוגמת תלמה הנדלר, יוסי גינזבורג וקרן מור.
את המפגשים ילווה מופע של ההרכב  המוזיקלי 'אקוט' שמנגנים מוסיקה מזרחית עכשווית ואמנותית ויארחו משורר ישראלי אחר בכל מפגש וכן כיבוד מפתיע ... חרגולים! (מקור לחלבון בעתיד הקרוב????)

מחיר: 20 ₪ ברכישה מוקדמת (30 ₪ בקופות המוזיאון ביום האירוע).
לרכישת כרטיסים לחצו כאן 

 
31.10.2018, 19:15 – כישלון, מפתח להצלחה? סיכונים ביזמות ועסקים: גל מרקוביץ' מארחת את פרופסור מיכאל זכים, היסטוריון של הקפיטליזם באמריקה, על התהליך שבו הפכה היזמות לערך של ממש במאה ה-19, וספיר בלוזר, יזמת חברתית בתחומי הכלכלה והחינוך, תדבר על סיכונים בשטח.
 
7.11.2018, 19:15 -  מי מפחד לצחוק? גל מרקוביץ' מארחת את אמונה אליאב, חוקרת יצירתיות, הומור ומגדר, על התאוריות של התפתחות ההומור ועל הסיכונים שבשימוש בהומור, והשחקנית קרן מור תספר על חוויותיה הבימתיות ועל ניסיונה הקומי.
 
14.11.2018, 19:15 –  הכל מתחיל בראש! סיכונים בהקשר של מוח ונפש. גל מרקוביץ' מארחת את פרופסור תלמה הנדלר, פסיכיאטרית וחוקרת מוח, על תגובת המוח והנפש למצבים מסוכנים, ויוסי גינסברג ישתף בסיפור הישרדותו באמזונס שבבוליביה.

בכל מפגש יצטרף אלינו דוקטור אופיר בנימין, חוקר מדעי המזון, בשיחת סקייפ, שבה יספר על מחקריו למציאת מקורות טבעיים לחלבון, או במילים אחרות: מי מאיתנו מוכן/ה לאכול חרגול? 
 
את המפגשים יחתמו הופעות מוזיקליות, שבהן משוררים/ות ומוזיקאיות/ים 'יסתכנו' על הבמה באלתור יצירה משותפת וגם יספרו על התהליך:
 
'אקוט', הרכב ירושלמי, הפועל כשבע שנים ומבצע מוזיקה מזרחית עכשווית. יארחו בכל ערב משורר/ת אחר/ת, יונתן קונדה, עדי קיסר וסמי שלום שטרית (בהתאמה).
  
• יונתן קונדה, יליד 1986. משורר ומוסיקאי. חבר מייסד בלהקת הראפ היפואית הרב-לשונית “סיסטם עאלי”. פרסם ספר שירים ראשון “תנאים מוקדמים شروط مسبقة” עם המשורר מוחמד אגואני (2012, הוצאת מטען). ספר שיריו השני, “יהפוך הסדק אורו” זוכה פרסי אקו”ם וגולדברג, יצא בהוצאת אפיק-הליקון (2018). כתב והופיע במספר מחזות ומופעי ספוקןוורד זוכי פרסים. מלמד שירה – כתובה ומדוברת – לנוער וצעירים ביפו, בת-ים, אופקים, רמלה, בית-שמש, וירושלים.
• סמי שלום שטרית, משורר, סופר ויוצר קולנוע, הוא פרופסור במחלקה לשפות ותרבויות המזרח התיכון ואסיה, בקווינס קולג' בניו-יורק ובבית הספר לאומנויות הקול והמסך במכללת ספיר בנגב. שטרית פרסם מאמרים רבים וספרי שירה, פרוזה ועיון על חברה, תרבות, זהות וחינוך בישראל. ביניהם: "שירים באשדודית" (אנדלוס 2003), "יהודים" (נהר ספרים, 2008), "המאבק המזרחי בישראל." (עם עובד 2004) ולאחרונה "יהודית ודמוקרטית: מבחן בחינוך" (בימת קדם הוצאת ספרים, 2014). 
 
• עדי קיסר, משוררת ילידת ירושלים. ממייסדיה של קבוצת השירה "ערס פואטיקה". ספר שיריה הראשון שחור על גבי שחור ראה אור בשנת 2014, ובעבורו זכתה בפרס משרד התרבות למשוררים צעירים באותה השנה. מוזיקה גבוהה יצא לאור בקיץ 2016. דברי הימים יצא לאור בשנת 2018.שיריה פורסמו באנתולוגיות שונות, בעיתונות, בכתבי עת ותורגמו לשפות רבות.
 


 
 
נוצר בתאריך: 10/10/18
עודכן בתאריך: 10/10/18