Skip to main content
header

לילות הקרן לירושלים

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים בשיתוף ובתמיכה של הקרן לירושלים שמחים להזמינכם לאירועי לילות הקרן לירושלים במחיר מוזל במיוחד!
 

האירועים יתקיימו במוזיאון המדע בחופשת חנוכה, ימים רביעי – חמישי, 25.12 וב-26.12 מהשעה 20:00 בערב ועד חצות ובמסגרתם יוצעו שלל פעילויות, הדגמות, סיורים ומופעים שונים הפונים לקהל המשפחות וילדים וכן לבני נוער ומבוגרים.

כניסה  מוזלת ב10 ₪ בלבד! (מתחת לגיל 5 חינם)
 

בתכנית הערבים הייחודיים:
  

מופעים: 

21:00 מופע להקת שקטק – אחורי הקלעיםלהקת שקטק בניהולם האמנותי של דני רחום וצחי פטיש מייסדיה, משלבת אמנים, מוסיקאים ורקדנים במופע מרהיב, אנרגטי, סוחף ומהיר הפונה לכל בני המשפחה.
המופע " שקטק – אחורי הקלעים" הינו מופע אינטראקטיבי המלווה בהסברים ובהפעלת הקהל בהשתתפות ארבעה אמנים אשר מדגימים קטעים ממופעי להקת שקטק ומסבירים על התפתחות הסגנונות השונים. בין הקטעים המשולבים במופע סוחף: תיפוף גוף, סטפס, היפ-הופ. ברייקדאנס ועוד. חוויה אנרגטית לכל המשפחה!


המופע יתקיים בכל ערב בשעה 21:00 משך המופע: 30 דק'. מתאים מגיל 4+. כלול במחיר הכניסה 
 

לרכישת כרטיס כניסה למוזיאון במחיר מוזל + מופע שקטק >>


Radio Play 22:00
במופע פרינג' משעשע ומקורי עלילותיו של פטריק קים איש הקארטה בפרשיית המדען בעל המח השתול
(מספר הכרטיסים להצגה מוגבל)יאיר מיוחס

זוכת שלושה פרסי קיפוד הזהב 2018: הצגת השנה, מחזאית השנה נועה בקר, שחקנית השנה נדיה קוצ'ר
 
סיפורו האלמותי של הסוכן החשאי פטריק קים ועלילותיו הסוערות. תסכית רדיו בעיבוד בימתי חתרני ומשעשע  עם חפצים, שחקנים, סאונד ומה שביניהם.
 
"הוא ענק, הוא חסון, הוא גמיש, הוא נוקשה, שריריו המשורגים מתרוצצים כארנבות מבוהלות, הוא מכונת לחימה מיומנת! השם הוא קים. פטריק קים."
בשנות ה-60 נולדה סדרת ספרי פטריק קים פרי מוחו הקודח של המו"ל אורי שלגי , אשר העסיק עשרות סופרי צללים ישראליים בכתיבת הסדרה. פטריק קים היה סוכן חשאי יוצא דופן של הCIA. חצי קוריאני וחצי אירי, אומן בקראטה, אומנות הלחימה בידיים ריקות,אשר פעל על רקע המלחמה הקרה בין אמריקה לברית המועצות . לאורך הסדרה השמיד פטריק אלפי אויבים והציל את העולם מאין ספור איומים מסוגים שונים ומשונים. פטריק קים בעל גובה שני המטרים נודע בשריריו המשורגים וידיו המסוקסות והיווה שילוב של סקס ואלימות אשר במיטתו עברו אלפי נשים ללא אפליה של דת, מוצא וגיל, ולמרות כל אלה הייתה זאת אחת הסדרות הפופולאריות ביותר של ישראל שנות ה60 וה-70 עם קהל קוראים נאמן ומגוון. הסדרה פרחה עד ראשית שנות ה-80 ועם גוויעת המלחמה הקרה, גווע יחד איתה גם פטריק קים. לאחר כ-315 סיפורים שונים על עלילותיו.
גלריה תיאטרון החנות מציגה עיבוד בימתי לא שגרתי לסיפורי פטריק קים באמצעות חיקוי של תסכיתי הרדיו, שהיו נהוגים בשנים שקדמו לטלוויזיה. העיבוד לבמה משתמש בתיאטרון עכשווי המשלב חפץ ובימוי לא שגרתי, המייצר תיאטרון בועט, מצחיק ועכשווי.

 

המופע יתקיים בכל ערב בשעה 22:00 משך המופע: שעה. הכניסה למופע מגיל 14 ומעלה בלבד. מספר המקומות מוגבל כלול במחיר הכניסה 

 
לרכישת כרטיס כניסה למוזיאון במחיר מוזל + מופע Radio Play >>
 


בנוסף יתקיימו במוזיאון: 

הדגמה מדעית : "טיל-כו' לראות!" (לכל המשפחה)
האם תהיתם כיצד משגרים חלליות וטילי ענק לחלל או מה הקשר בין מים וטיסה של חלליות לירח? בהדגמה מדעית מפתיעה בהשתתפות הקהל יוכלו המבקרים לגלות פרטים מפתיעים בדגם של החללית המאוישת שהגיעה לירח, להעיף בלונים מיוחדים ולשגר טילים מפתיעים!
 
סדנת בנייה: "זרוע-טריק" (לכל המשפחה)
בניית זרועות רובוטיות נעות שיכולות לתפוס "אבני ירח" בגדלים שונים. כל אחד/ת מהמשתתפים י/תבנה זרוע אישית בעלת תנועה שונה ויכולת תפיסה ייחודית. בסיום הבניה ניתן יהיה לבדוק את ביצועי הזרוע באמצעות מנוע ואיסוף אבני בזלת בגדלים שונים.  
 
פעילות מודרכת: "תחנת צל הירח" (מגיל 8+)
בסביבת פעילות מוחשכת ומודרכת 'נחנה' לרגע בחלל החיצון ונסתכל במבט מבחוץ על המערכת התלת- גופית הקסומה של השמש, כדור הארץ והירח. נחקור מזוויות מבט שונות את מגוון התופעות המעניינות שמערכת זו יוצרת ונבין את מופעי הירח השונים.
 
סרט בתלת ממד:  "מסע אל החלל" 
התחנה הבאה – מ א ד י ם! מוזמנים לחגור את רצועות הבטיחות, להתרווח במושב ולצאת למסע אל החלל...
במשך חמשת העשורים האחרונים, פרצו בני האדם את גבולות הסטרטוספירה (השכבה האמצעית באטמוספירת כדור הארץהלכו על הירח, חיים וחוקרים את החלל החיצון כל הזמן. בעשורים הבאים, הסקרנות הבלתי נגמרת שלנו תביא את המין האנושי אל מעבר לגבולות כדור הארץ, אל תוך גילוי כוכבי לכת ועולמות נוספים וחדשים.
סרט מרהיב ומרגש לכל המשפחה, הכולל צילומי פנים וחוץ ממסעות רכבי חלל שונים, ממשימות חלל לתיקון טלסקופ "האבל", ומראות מרשימים של כדור הארץ מהחלל שנחשפים לראשונה וכל זה מתוך נקודת מבט אישית של שני האסטרונאוטים של נאסא, כריס פרגוסון וסרינה אונון (אסטרונאוטית צעירה שנבחרה למשימות חלל עתידיות). הסרט נותן נקודת מבט על הישגי האדם בכיבוש החלל עד כה, משימות עכשוויות והתכניות לעתיד.
(לגילאי  5+ בדיבוב לעברית. בשעה 20:30, משך הסרט: כ- 30  דק'. כלול במחיר הכניסה)

נוצר בתאריך: 29/11/19
עודכן בתאריך: 16/01/20