Skip to main content

רק קרטון | לחשוב מתוך הקופסה

תאריך:22/03/2018 - 21/06/2018
 
תאריכים: 22.3.2018 – 21.6.2018 
 
תערוכה חדשה | הדגמה מדעית | סדנאות בנייה | מתחמי התנסות | מיצבי ענק מצרפיים | מופע | סרט בתלת ממד
 
קרטון הוא הרבה יותר מקופסה!  זהו חומר גלם נפלא שממנו מגשימים חלומות...


 
קל וחומר – תערוכה חדשה. נעילה 16.6.18 (לכל המשפחה)
תערוכה מרהיבה  ומעוררת השראה על קרטון, עיצוב והמון דמיון. האמנית והמעצבת מתחום האמנות הפלסטית, אליאן (לולה) קצ'קה, עובדת בעיקר עם קרטון ומפתחת טכניקות ושיטות בניה שפה אמנותית ייחודית ומרתקת. זוהי תערוכה מורכבת מאוסף של עבודות עשויות מקרטון על כל גווניו: מבני ענק, דמויות אנוש, חיות דמיוניות, שמלת נשף מפוארת, ועוד. עבודותיה של קצ'קה  בקרטון כחומר פיסולי, מדגישות את הניגודיות בין החומר המתכלה, הזמין, היום-יומי לבין הצורות הקלאסיות, הכבדות והמוכרות מעולמות רחוקות בהיסטוריה. בתערוכה מיצב אמנותי רב תחומי המשלב אנימציה ומוזיקה שביחד מעניקים חיים חדשים ומגוונים לעבודות שמשנות את פניהן לסירוגין כיד הדמיון.. 
סיפורו של קרטון  - הדגמה מדעית (לכל המשפחה)
כמה זמן לוקח 'לגדל' קופסת קרטון? מה זה שטנץ'? וכמה טון יכולה לשאת קופסת קרטון? 
בהדגמה נכיר קרטון מזוויות לא שגרתיות ונבדוק מה מקנה לקרטון הגלי את אותן תכונות מופלאות, שהפכו אותו לחומר האריזה הכי נפוץ בעולם. 
 
עיר הקרטון - בניית מיצב קרטון ענק בשיתוף קהל (לכל המשפחה)
קרטון הוא הרבה יותר מקופסה, הוא חומר גלם שממנו מגשימים חלומות!
נבנה באמצעות ברגי פלסטיק וכלים ייחודיים לקרטון מגוון מבנים שנרצה למצוא במתחמי החיים בעיר העתיד. נבנה בניינים בשכונת המגורים "מעלה קרטון", חיות בגן החיות "קרטון חי" וכלי תחבורה ל"חניון-קרטון".
קרטון ודימיון – Make &Take (לכל המשפחה)
בניה אישית מפתיעה והומוריסטית של חיות דמיוניות מקרטון. במהלך הבניה נרכיב ונחבר בצורות שונות חלקי קרטון מעוצבים ליצירת פילים, עכברים וכל מה שביניהם.

 
מבוכים וקרטונים (לכל המשפחה)
בניית מבוך מצרפי הבנוי מחיבור עלי צבר וסברסים. המשתתפים בונים משוכות התוחמות מבנה של מבוך, שבו ניתן לטייל וללכת לאיבוד מבלי להידקר אפילו בקוץ אחד... 
 
קרטונלה – הצגה (לכל המשפחה)
הפקת מקור של המוזיאון בשיתוף היוצרת והשחקנית ענת בוסק, בוגרת ביה"ס "החזותי". ההצגה  מספרת את סיפורה של קרטונלה ילדה שחיה בעולם של קרטון, כאשר יום אחד מגיעה אליה הודעה, שתופעה מוזרה הנקראת "גשם" צפויה להגיע לעולמה, מיד אורזת קרטונלה תיק ויוצאת למסע להציל את מדינת הקרטון. בדרך תפגוש קרטונלה אנשים מוזרים ומעניינים ותחווה חוויות שונות ומשעשעות. משחק: ענת בוסק, סיוון שלצר-אלכסנדרוביץ' . (ההצגה תועלה ב26.5, 2.6, 9.6, 16.6 בשעות: 12:30, 13:30, 14:30. משך ההצגה כ 15 דק').  
 
גלילים מאירים –   סדנת עיצוב ובנייה (מגיל 8+)
בואו לעצב, לתכנן ולחתוך במכונת חיתוך הלייזר גופי תאורה מאירים שכל אחד ייחודי ובתכנון אישי. הסדנה משלבת יכולת תכנון ועיצוב דיגיטלי לצד עבודה במעבדת הMAKE  ושימוש במכונת חיתוך הלייזר. את תוצריה של הסדנה יקחו המשתתפים הביתה. (הסדנה מגיל 12 ומעלה. בתשלום נוסף – 20 ₪ למשתתף. משך הסדנה: שעה וחצי לפחות. מספר המקומות מוגבל. החל מ-8.4, הסדנה תפעל בימי שלישי בשבוע בשעה 16:30, ובשבת בשעה 12:00 (למעט ה-19.5) למידע נוסף  אנא פנו לשולחן המודיעין)

 
מעוף השמיים – סרט בתלת ממד
היכולת לעוּף היא אחת הנפלאות הגדולות בעולם הטבע. מיליוני יצורים ממריאים מעל ראשינו כיום, תוך שימוש במגוון מדהים של טכניקות כדי להתגבר על הכבידה ולשלוט בסביבתם האווירית. אבל כיצד עשו בעלי החיים את המעבר המדהים מהארץ לאוויר? 
'מעוף השמיים' עושה שימוש במידע מדעי עדכני ובאפקטים טכנולוגיים כדי לחשוף ולהציג את הסיפור של האבולוציה של התעופה בקרב בעלי החיים. (קריינות בעברית. 20 דק'. בתשלום נוסף מעל גיל שנתיים: 10 ₪).
שעת הקרנת הסרט במהלך ימות השנה: ימי שבת 13:00, ימי שישי 12:00.
 
אירוע 'רק קרטון' הופק בשיתוף ובתמיכה של הקרן לירושלים, קבוצת נייר חדרה (נייר חדרה, כרמל פרנקל ואמניר) ובסיוע תעשיית הקרטון בישראל: אמיקוטיוב, ימאתון, קרגל, Cardboard Technologies וימא.

סרטון אנימציה על ידי ע"י שירלי נאמן.
 
 
נוצר בתאריך: 28/02/18
עודכן בתאריך: 06/08/18