Skip to main content
header

תערוכות ופעילויות נוספות במוזיאון

התערוכה ירדה ב 2014-10-18במוזיאון תערוכות אינטראקטיביות נוספות, וסביבות בנייה והתנסות הפונות לכל בני המשפחה


משחקי אור וצל – מתי ביקרתם לאחרונה בוילה פריזאית קסומה? בואו לבקר, לחוות, להשתעשע ולהתנסות בתופעת האור והצל בביתו של פרופסור ארצ'יבלד צל, חוקר ואספן צלליות ואל תשכחו לצלם את הצל של עצמכם....

אשליות – מבלבלים את המוח - תערוכה שובת לב, לצעירים ומבוגרים, עם מוצגים אינטראקטיביים שמזמינים את המבקרים לגעת בהם ולבדוק מה יוצר את האשליה? מה קורה במוח שגורם לנו לתפוס את המציאות כמשהו אחר... התערוכה מדגימה כי הראיה שלנו מושפעת ממה שנכנס לעינינו, אבל גם מהפירוש שהמוח נותן למידע.

קאפצ'ה - מהם גבולות היכולת של המחשב, ומה לעולם לא יוכל לחשב? האם המחשב יגיע אי פעם למודעות עצמית כמו שלנו? האם מחשב יכול להיות יצירתי? ומה כל זה אומר עלינו ועל מחשבתנו? תערוכה מעוררת מחשבה העוסקת בשאלות מרכזיות ומפתיעות בתחום מדעי המחשב.

בונים בחול - חדש לקטנטנים! עולם בנייה אתגרי וחווייתי לילדים מגיל 3 הכולל בית חרושת לייצור לבני חול, משימות אתגר מרתקות לילדים ולהורים, המעודדות דימיון, חשיבה יצירתיות ועבודת צוות. במתחם הראשון מסוגו בארץ, מוצעות להורים ולילדים משימות בנייה שונות ולשם כך הם מכינים לאורך פס היצור בבית החרושת לחול, לבני חול בשקיות בד צבעוניות.

דרך המים – אשכול תערוכות בנשוא מים בליווי מוצגים אינטראקטיביים ובריכות חוץ בהן מוצגי ענק שונים.

פנס חושך- תערוכה בה מכבים את האור בשביל לראות קצת אחרת...

לאור החשמל – כיצד מפיקים חשמל ומה הקשר בין חשמל למגנטיות.

הקוביות הכחולות - מתחם רחב ידיים לפיתוח הדימיון ועבודת צוות באמצעות בנייה חופשית בלבני ענק כחולות מספוג. בשונה מגני משחקים מוכרים, במתחם הדינמי, הילדים הם אלו שקובעים את צורת המתקן שהם בונים, אופיו ושימושו תוך שיתוף עמיתיהם למרחב. גודלן הייחודי של לבני הבנייה מאפשר יצירת מבני ענק תוך התנסות בעקרונות הנדסיים שונים.


סדנאות בנייה ויצירה ללא תשלום נוסף


סדנת בנייה - 'מה הולך פה?': הילדים יבנו וייצרו בעל חיים הצועד בכוחות עצמו ללא צורך בקפיץ או מנוע – מתנה לכל משתף!

סדנת התנסות: חוש-חש סדנת התנסות לכל המשפחה העוסקת במנגנונים מיוחדים ובחושים של בעלי חיים שמאפשרים להם לשרוד.

הדגמה מדעית - רעיונות מהטבע: הדגמה פעילה, מסקרנת ומשעשעת על פתרונות מבריקים של הטבע, שנתנו השראה לפיתוחים טכנולוגיים מפתיעים. נגלה מה הקשר בין כנף של תנשמת לרכבת יפנית; מה הקשר בין צמח הלוטוס לבדים דוחי מים ואיך למדנו מהעטלפים לעזור לעיוורים.

בנוסף יוצגו בסדנה פיתוחים טכנולוגיים המבוססים על התבוננות בעולמם המדהים של היצורים החיים.

חדש! סרט תלת מימד

באודיטוריום המוזיאון מוקרן מדי יום בתלת מימד הסרט 'הריף האחרון'.סרט מעורר השראה, חוויה קולנועית המתעדת את אחד מעולמות הפלא המגוונים ביותר של הטבע. צילומים מרהיבים של שוניות אלמוגים אקזוטיות, נופי אוקיינוס ומגוון רחב של צורות חיים וצומח. הריף האחרון לוקח אותנו למסע עולמי כדי לחקור את הקשר של הערים שלנו לעולם המקביל של שוניות האלמוגים מתחת לים. הסרט מלווה בפסקול קצבי ומזמן לנו חוויה רב חושית. (בתשלום נוסף – לרכישה בקופת המוזיאון)
נוצר בתאריך: 07/07/14
עודכן בתאריך: 21/10/14