Skip to main content
header

לכל המשפחה - אוגוסט 2014

התערוכה ירדה ב 2014-10-18המכונה שבפנים: בכל שעה מתחיל סיור מודרך בתערוכה שמתייחסת ליצורים החיים כאל מכונות מופלאות שנועדו לשרוד.


תערוכה ענקית, מדהימה, יפה וצבעונית, עם עשרות רבות של מוצגים ומוצגים פעילים שאתם מוזמנים להפעיל.

תפעילו "לב של ג'ירפה" בגודל אמיתי ותבינו כמה כוח נדרש כדי להזרים את דם הג'ירפה מהלב ועד המוח, או עד קצות כפות הרגליים, וכיצד זה שהג'ירפה לא מקבלת סחרחורת כשהיא מתכופפת כדי לשתות מים.

תשוו את כוח לחיצת ידכם לזו של השימפנזה ותבינו מדוע השימפנזה חזקה מאתנו למרות שכף ידה דומה בגודלה לזו שלנו

תפעילו מוצג ובו יצורים זעירים שחשים כי המים סמיכים מדבש...

תתנסו בלחיצה על דגמי כיפה ומבינים למה זו אחת הצורות הרווחות בטבע (ביצה, גולגולת, שריון של צב  וכיצד היא מגנה על היצור החי.

בין המוצגים האהובים ביותר הוא מוצג המאפשר לכם ל"עוף" בעזרת כנפיים בצורות ובגדלים שונים. בואו לבדוק איזו כנף "תעיף" אתכם הכי מהר?


המרוץ לתיבה: מופע לכל המשפחה לשני רקדנים ולשחקן בשילוב הקרנות ואנימציה


המופע מתייחס ליכולות התנועה המופלאה של חיות שונות. נע בין דרמה להומור, ומשלב בין  תכנית ריאליטי ולימוד חווייתי על עולם החיות. זהו סיפור הישרדותם של שני נערים אמיצי לב שכדי לשרוד את המבול שהחל יורד ולהבטיח את מקומם על התיבה, מוצאים עצמם מתחרים בקרבות שונים ומשונים נגד הספורטאים המצטיינים שבטבע, מצטייני האקרובטיקה, הגמישות והעוצמה: הם צריכים לרוץ מהר יותר מהצ'יטה, לקפוץ גבוה יותר מהקנגורו ולעמוד יותר זמן על רגל אחת מהפלמינגו. בתשלום נוסף - 20 ₪.

השונית האחרונה: הקרנת סרט בתלת ממד


סרט טבע מרהיב בתלת ממד לכל המשפחה, שמזמין אתכם לחוויה טוטאלית: לעוף מעל שוניות אלמוגים טרופיות, לשחות עם לווייתנים ולהיות מדוזה בלהקה בת מיליוני פריטים.

הסרט משווה בין שוניות האלמוגים העצומות ומגוון היצורים החיים בהם לדינמיות ולשונות של הערים שעל פני היבשה. לסרט קריינות עברית. בתשלום נוסף - 10 ₪.

הדגמות וסיורים מודרכים מתקיימים במוזאון ללא תשלום נוסף


הדגמה מדעית - רעיונות מהטבע
הדגמה פעילה, מסקרנת ומשעשעת שמציגה פתרונות מבריקים בטבע, שהיוו השראה לפיתוחים טכנולוגיים מפתיעים: על  הקשר בין כנף תנשמת לרכבת יפנית; או מה בין צמח הלוטוס לבדים דוחי מים, ואיך למדנו מהעטלפים לעזור לעיוורים.

סדנת בנייה: מה הולך פה?
ילדים ייצרו בעל חיים הצועד בכוחות עצמו ללא צורך בקפיץ או מנוע, תוך למידה על עקרונות תנועת בעלי החיים, שיווי משקל ושינויים במרכז הכובד. בונים, מבינים עקרונות מדעיים ולוקחים את החיה מזכרת מהתערוכה.

סדנת התנסות: חוש-חש
סדנת  התנסות לכל המשפחה העוסקת במנגנונים מיוחדים ובחושים של בעלי חיים שמאפשרים להם לשרוד: דרך הראייה המיוחדת של הצפרדע - המבחינה בזבובים זזים אך לא רואה את שקיעת השמש, הברווז הרואה גם את מי שמאחוריו, או התמנון החקיין שמתחפש ליצורים אחרים.

ובנוסף, ללא תשלום


סיורים מודרכים בתערוכות: אשליות - מבלבלים את המוח, משחקי אור וצל, פנס חושך, קאפצ'ה וסיור בין מוצגים נבחרים בתערוכות המוזאון ( במוזאון 10 תערוכות המוצגות בו זמנית בנושאים שונים ומיועדות לטווח רחב של גילאים).  

פעילות משחק ובנייה לגיל הרך: בונים בחול בגן שכטר, ובמתחם הקוביות הכחולות.

הדגמת חשמל סטטי: בתערוכת חשמל

הפעלת פסלים קינטיים:  שרמנקה
נוצר בתאריך: 04/08/14
עודכן בתאריך: 21/10/14