Skip to main content
header

* לראשונה בישראל תערוכה בינלאומית היישר מפריז *

תאריך:22/06/2018 - 10/12/2018
על הקצה - תתכוננו לקחת סיכון...  
 
* מתחם הרפתקאות לילדים * סדנאות בנייה והתנסות לילדים * הדגמה מדעית משעשעת *
* עשרות מוצגים אינטראקטיביים * תערוכות עיצוב וצילום * סיורים * סרט בתלת ממד *
 
פתיחה:  22.6.2018 – נעילה: 10.12.2018
 
מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד שמח ליטול חלק בעונת ישראל-צרפת 2018 במסגרתה תתקיים החלפת תערוכות בין מוזיאון המדע בירושלים לעמיתו בפריז. מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד יארח לפרק זמן מוגבל את התערוכה הבינלאומית 'על הקצה' שהוצגה לאחרונה במוזיאון המדע בפריז Universcience, ועוסקת בלקיחת סיכונים.
התערוכה החדשה לכל המשפחה עוסקת לראשונה בישראל בנושאים של סיכון ו/או סיכוי. כולנו מכירים את האמרה "אם לא מנסים לא מצליחים", אם לא ניקח סיכונים לא רק שלעולם לא נצליח נגיע להישגים, גם לא נוכל לממש את עצמנו באמת. איך נוכל בחיים המודרניים להתקדם מבלי לקחת סיכונים? איך נוכל לגשר על פער בין הצורך למימוש עצמי והגשמת חלומות תוך שמירה על עצמנו?'השורה התחתונה' היא שאי אפשר לחיות מבלי לקחת סיכונים.
בתערוכה יוכלו הקטנים והגדולים ליהנות מעשרות מוצגים אינטראקטיביים, עמדות 'בחן את עצמך', סרטונים שיבחנו האם אתם נוטלי סיכונים ולקבל הערכה אישית. מוצגים לדוגמה: רולטה חשמלית קבוצתית, משקפיים מצחיקים, הליכה על חבל דק ועוד.
 

 


לצד התערוכה תוצגנה עוד שלוש תערוכות נוספות. שתיים מהן תוצר שיתוף פעולה עם האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל:
תערוכת בראש טוב: תערוכת קסדות שעוצבו על ידי סטודנטים לעיצוב תעשייתי.  הקסדות עוצבו במהלך קורס המתקיים בשנה השנייה ללימודיהם, קורס בו הם נדרשים לעצב מוצרים נדרשים.  הסטודנטים התבקשו לעסוק בעיצוב אמצעי הגנה לראש מפני אימפקט (מנחים: ערן לדרמן דב גנשרוא וחיים פרנס ).
 

עבודתה של ליזה ריצנר. צילום: גלעד איצ'קוביץ

Safetyציוד מגן: תרגיל מידול אחת הדרכים המקובלות לניהול סיכונים הוא שימוש באמצעי מגן – מוצרים ששומרים עלינו מפגיעה בתחומים מגוונים כגון ספורט, עבודה, רפואה ועוד. בתערוכה מוצגים חפצים מקטיני סיכון – מוגדלים בפרופורציה ענקית!דגמי מוצרים מוגדלים אלו נעשו כחלק מהכשרתם של הסטודנטים בשנה הראשונה ללימודיהם במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל במסגרת הקורס "ארגז כלים" – קורס בסיס שעוסק בקשר שבין מתן צורה לטכנולוגיה, והקשר בין תכנון לייצור. מנחים: חיים פרנס ודב גנשרוא. (התערוכה תפתח ב7.8.18).
 
"לא טרף קל" – כיצד בעלי חיים מתמודדים עם טורפיהם? תערוכת צילומי טבע מרתקים הסוקרת מגוון מנגנונים ותגובות המאפשרים לבעלי חיים להתמודד עם סכנת הטריפה דרך הפחתת הסיכון שיתגלו, יותקפו וילכדו בידי טורפים(אוצר: דמאון שוסטרמן. ייעוץ מדעי: ד"ר דרור הבלנה, האוניברסיטה העברית).  
 
שלל פעילויות לצד התערוכה:
הדגמה מדעית משעשעת -  'מסָמְרֵי השיער': פעילות משעשעת סביב מוצג ואן דר גרף המצליח לסמר שיער, להעיף אביזרים באוויר וכל זאת באמצעות חשמל סטטי (לכל המשפחה).
 
סדנת בנייה - 'אאוץ'!': כל מבקר יוכל "לנעוץ" את המסמר באצבעו ללא טיפת דם אחת..... בנייה ברוח MAKE  אותה יקחו למזכרת (מגיל 4 ומעלה).
 
'אמיצים על עצים' – בסביבת חוץ חדשה מבית היוצר של המוזיאון, מוזמנים הילדים להיות 'על הגובה'. בחצר המוזיאון יוצבו שלושה מבנים מוגבהים שיאפשרו לילדים להסתכל רחוק, לבדוק את הגובה, לצעוד על גשר תלוי, לפחד ולהתגבר על הפחד, לטפס למשש להעז ולהיזהר.

'הנגרייה' – סדנת התנסות ובנייה לילדים והורים 'הנגרייה': הזדמנות לילדים ולהורים להתנסות בחוויית למידה ויצירה בעזרת כלי עבודה אמיתיים לעיבוד עץ.  ילדים (בליווי הורים) מוזמנים להכיר סוגי עץ שונים, לתכנן, לעצב, לנסר, לחתוך ולשייף בעזרת כלי עבודה אמיתיים וזאת תוך פיתוח כושר ריכוז, דיוק, התגברות על חששות, למידה מניסיון ומטעויות ולהיות מודעים לסיכונים (לגילאי 5 - 8, בליווי מבוגר לכל משתתף. בימי שבת 11:30, 12:30, 14:00). 


 
 
סיור למשפחות 'אמיצות'– מוזמנים לצאת למסע מרתק בעקבות סיכויים וסיכונים ברחבי התערוכה. תגלו מה עדיף - ללכת על בטוח או להמר? ואיך זה מרגיש ללכת על הקצה? תוכלו לבדוק עד כמה אתם סומכים על עצמכם ועד כמה על אחרים. בפעילות   להפחית סיכונים בעזרת ציוד מגן מיוחד. תעזו להצטרף? 
  
מעוף השמיים – סרט בתלת מימד
היכולת לעוּף היא אחת הנפלאות הגדולות בעולם הטבע. מיליוני יצורים ממריאים מעל ראשינו כיום, תוך שימוש במגוון מדהים של טכניקות כדי להתגבר על הכבידה ולשלוט בסביבתם האווירית. אבל כיצד עשו בעלי החיים את המעבר המדהים מהארץ לאוויר?
'מעוף השמיים' עושה שימוש במידע מדעי עדכני ובאפקטים טכנולוגיים כדי לחשוף ולהציג את הסיפור של האבולוציה של התעופה בקרב בעלי החיים.
(קריינות בעברית. 20 דק'. בתשלום נוסף מעל גיל שנתיים: 10 ₪).

לרכישת כרטיסים לחץ כאן 
 
נוצר בתאריך: 31/05/18
עודכן בתאריך: 11/12/18