Skip to main content
header

תערוכות

עשר סיבות טובות לבוא למוזיאון: 10 תערוכות במגוון תחומים שמיועדות לטווח רחב של גילאים.


בתערוכות מספר רב של מוצגים פעילים שמזמינים את המבקרים לגעת בהם ולהפעילם. התערוכות מציגות את המדע והטכנולוגיה כרלבנטיות לחיי היומיום וכחלק מתרבות האדם:חדשות התערוכות - יולי 2014

2014-07-09 - פתיחת התערוכה "המכונה שבפנים:ביומכניקה"


תערוכות המוזיאון

 
בונים בחול: חדש לקטנטנים! עולם בנייה אתגרי וחווייתי לילדים מגיל 3 הכולל בית חרושת לייצור לבני חול לבנייה, ובעזרתן משימות אתגר מרתקות לילדים ולהורים, המעודדות דמיון, חשיבה יצירתיות ועבודת צוות. בסופה של החוויה עמדת שאיבה וניקיון להמשך ביקור מהנה במוזיאון.
לכל המשפחה ולמבוגרים

אשליות מבלבלים את המוח: עשרות אשליות מפתיעות ומסקרנות שההסברים להן מאפשרים הצצה אל התהליכים והעקרונות על פיהם עובד המוח. מה יוצר את האשליה? מה קורה במוח שלנו שלעיתים גורם לנו לתפוס את המציאות כמשהו אחר?
לכל המשפחה ולמבוגרים


BioScapes: תערוכת הצילומים הזוכים בתחרות בינלאומית של חברת אולימפוס לשנת 2012. הגדלות של בעלי חיים וצמחים כפי שצולמו במיקרוסקופי אור. בתערוכה 72 עבודות וידיאו ותמונות יפיפיות שמודפסות על שקפים שחורים ומוארים בתאורה אחורית. מעבר ליופיין, העבודות הן בעלות ערך מדעי ומשקפות את ההתפתחויות העדכניות בביולוגיה של התא.
לכל המשפחה

משחקי אור וצל: משחקי אור וצל היא תערוכת מסע אמנותי, מדעי ופואטי, הרפתקה של גילוי. בתערוכה עשרות מוצגים פעילים ועבודות של אמנים ישראליים שמזמינים אתכם להתנסות עם צלליות: להגדיל, לשכפל, ליצור שכבות של צלליות, לתת לצללים לברוח או ללכוד אותם.
לכל המשפחה


CAPTCHA: התערוכה בוחנת שאלות מרכזיות שבבסיס מדעי המחשב. מהם גבולות היכולת של המחשב, ומה לעולם לא יוכל לחשב? האם המחשב יעבור אותנו בתבונתו – והאם יגיע אי פעם למודעות עצמית כמו שלנו? האם מחשב יכול להיות יצירתי? ומה כל זה אומר. עלינו ועל מחשבתנו?
לנוער ומבוגרים

לגעת במים: מוצגי ענק פעילים בבריכות מים בחצר המוזיאון.
לכל המשפחה

דרך המים: אשכול תערוכות שכולל את מקורות המים, חוקרים מים ומים בירושלים. בתערוכות התייחסות למקורות המים הארצישראליים, לדרך ולטיפול שהמים עוברים עד שמגיעים לברז הביתי. אזור בתערוכה מציג מחקרים חדשניים ישראליים בתחום הטיפול ושיפור איכות המים. מידי יום מתקיימות הדרכות באשכול התערוכות.
לנוער ומבוגרים

סיבוב בלונה פארק: תערוכה המחברת בין מתקני משחקים בלונה פארק וחוקי הפיזיקה: מה קורה לנו כשאנחנו יושבים ברכבת הרים? מה שומר עלינו שלא ניפול? מה משפיע על יכולתנו לקלוע למטרה? מה קורה למכוניות מתנגשות? ומה מרים את הסוסים על הקרוסלה? 
לכל המשפחה


פנס חושך: תערוכה סדנאית בה מכבים את האור בשביל לראות קצת אחרת. המבקרים מתנסים בגורמים המשפיעים על תפיסתנו את העולם. הביקור בתערוכה הוא בליווי מדריך.
לכל המשפחה

 
לאור החשמל: מה זה חשמל? איך מפיקים אותו? ומה הקשר בין חשמל ומגנטיות? התערוכה בנויה כחלון שקוף שמאפשר הצצה אל העולם הנסתר מעבר לשקע שבקיר.
לכל המשפחה


מנוף לגילוי:
תערוכה לגיל הרך על מכונות פשוטות ועוד תופעות. בתערוכה מוצג גדול ומרכזי  של האמן פיליפ רנצר. הילדים פועלים בתערוכה ביחד ולחוד, כשכל סביבה בתערוכה ממחישה עקרונות מדעיים שונים ומהווה מוצג פעיל ועשיר.
לילדים הקטנים


תערוכות נודדות: בא בחשבון, למה בניינים לא נופלים?, מראות

מוצגים מיוחדים: כדור אבן; טיסה; מגדל פיזה; נבל ללא מיתרים; מגלגלים כספים; ומוצגים בנושא אוויר.  

הטקסטים במוזיאון כתובים בשלוש שפות: עברית, ערבית ואנגלית.
נוצר בתאריך: 02/01/12
עודכן בתאריך: 06/07/14
box-picture

תערוכה חדשה שמחברת בין ההנאה ממתקני המשחקים בלונה פארק ללמידת חוקי הפיזיקה

box-picture

מה שאנו רואים תלוי בדברים רבים. יצרנו תערוכה שתפתיע אתכם ותפקח את עיניכם להתבוננות בעולם.

box-picture

ניסויים מתערוכת "לאור החשמל".

box-picture

שם הmeשחק היא תערוכה שבמרכזה נמצאים האדם וההתנהגות האנושית. המבקרים משחקים ביחד ולומדים על עצמם.

box-picture

אשליות הן מפתיעות, מסקרנות ומהנות, והן פותחות חלון אל העקרונות המופלאים שעל פיהם פועל המוח.
בדרך כלל איננו מודעים לאשליות המתרחשות בחיי היום יום, אלא פשוט נהנים מהשפעתן. חוקרי המוח מבודדים ומחזקים את התנאים שגורמים לאשליות כדי ללמוד על פעולת העין-

box-picture

תערוכות חדשות: מקורות המים, חוקרים מים, מים לירושלים

box-picture

איך מגיעים אלינו המים לברז ומה קורה להם בדרך?

box-picture

תולדות הבאת מים לירושלים במשך שלושת אלפי שנים.

box-picture

מחקרים מרתקים מהאקדמיה והתעשיה בנושאי מים.

box-picture
תערוכה וירטואלית שליוותה את תערוכת המוח שהוצגה בעבר במוזיאון.