Skip to main content
header

תערוכות

עשר סיבות טובות לבוא למוזיאון: 10 תערוכות במגוון תחומים שמיועדות לטווח רחב של גילאים.


בתערוכות מספר רב של מוצגים פעילים שמזמינים את המבקרים לגעת בהם ולהפעילם. התערוכות מציגות את המדע והטכנולוגיה כרלבנטיות לחיי היומיום וכחלק מתרבות האדם:

תערוכות חדשות - יולי- 24 אוקטובר 2015


מיוזיקה MUSICA: תערוכה אורחת עם 60 מוצגי ענק מוזיקליים שבנויים מחומרים מצויים ופשוטים, מוצגים שמעוררים סקרנות ורצון להתנסות וליצור כלים ומוזיקה כאחד, מוצגים שמעודדים הבנה אינטואיטיבית של עקרונות מוזיקליים כמו: קצב, גובה צליל, מרחקים בין הצלילים ועוד. 
המוצגים עשויים צינורות ביוב גדולים וחומרים כמו אבן, עץ, זכוכית או פלסטיק, והמבקרים מקישים עליהם, לוחשים לתוכם, טובלים אותם במים, משנים את גודלם וצורתם – ויוצרים מגוון רחב של צלילים. כל המוצגים מזמינים משפחות עם ילדים צעירים לגעת בהם, להפעילם, לנגן וליצור את המוזיקה שלהם, ללא צורך בידע מוזיקלי קודם. התערוכה המתוכננת פונה למגוון רחב מאד של קהלים, והיא מעודדת התנסות עצמית, שיתוף פעולה ועבודת צוות. לכל המשפחה


תערוכות המוזיאון


מבוך מראות. למידע נוסף הקליקו כאן

מבט אל החלל: בתערוכה "מבט אל החלל" מוצגים צילומים של  גופים שמימיים לפי גודלם ומפרספקטיבות שונות. חלקן, תמונות שצילמו כלי מחקר של סוכנויות חלל, ואחרות, תמונות שצילמו אנשים המחפשים את היופי לצד העניין.
לכל המשפחה

עושים רוח: מוצגים פעילים חדשים ברוח תנועת MAKE העולמית: לדאות בין חישוקים ולעוף עם הרוח.

מוצגים שמזמינים ילדים והורים להתנסות וללמוד על אוויר ועל רוח: כיצד הרוח נוצרת? מה קובע את כיוונה ועוצמתה? ואיך ניתן להשתמש בה. סביבה חדשה ומהנה במיוחד שמעודדת התנסות וחקר.
לכל המשפחה

בונים בחול: חדש לקטנטנים! עולם בנייה אתגרי וחווייתי לילדים מגיל 3 הכולל בית חרושת לייצור לבני חול לבנייה, ובעזרתן משימות אתגר מרתקות לילדים ולהורים, המעודדות דמיון, חשיבה יצירתיות ועבודת צוות. בסופה של החוויה עמדת שאיבה וניקיון להמשך ביקור מהנה במוזיאון.
לכל המשפחה ולמבוגרים

אשליות מבלבלים את המוח: עשרות אשליות מפתיעות ומסקרנות שההסברים להן מאפשרים הצצה אל התהליכים והעקרונות על פיהם עובד המוח. מה יוצר את האשליה? מה קורה במוח שלנו שלעיתים גורם לנו לתפוס את המציאות כמשהו אחר?
לכל המשפחה ולמבוגרים


משחקי אור וצל: משחקי אור וצל היא תערוכת מסע אמנותי, מדעי ופואטי, הרפתקה של גילוי. בתערוכה עשרות מוצגים פעילים ועבודות של אמנים ישראליים שמזמינים אתכם להתנסות עם צלליות: להגדיל, לשכפל, ליצור שכבות של צלליות, לתת לצללים לברוח או ללכוד אותם.
לכל המשפחה


CAPTCHA: התערוכה בוחנת שאלות מרכזיות שבבסיס מדעי המחשב. מהם גבולות היכולת של המחשב, ומה לעולם לא יוכל לחשב? האם המחשב יעבור אותנו בתבונתו – והאם יגיע אי פעם למודעות עצמית כמו שלנו? האם מחשב יכול להיות יצירתי? ומה כל זה אומר. עלינו ועל מחשבתנו?
לנוער ומבוגרים


דרך המים: אשכול תערוכות שכולל את מקורות המים, חוקרים מים ומים בירושלים. בתערוכות התייחסות למקורות המים הארצישראליים, לדרך ולטיפול שהמים עוברים עד שמגיעים לברז הביתי. אזור בתערוכה מציג מחקרים חדשניים ישראליים בתחום הטיפול ושיפור איכות המים. מידי יום מתקיימות הדרכות באשכול התערוכות.
לנוער ומבוגרים

סיבוב בלונה פארק: תערוכה המחברת בין מתקני משחקים בלונה פארק וחוקי הפיזיקה: מה קורה לנו כשאנחנו יושבים ברכבת הרים? מה שומר עלינו שלא ניפול? מה משפיע על יכולתנו לקלוע למטרה? מה קורה למכוניות מתנגשות? ומה מרים את הסוסים על הקרוסלה? 
לכל המשפחה


פנס חושך: תערוכה סדנאית בה מכבים את האור בשביל לראות קצת אחרת. המבקרים מתנסים בגורמים המשפיעים על תפיסתנו את העולם. הביקור בתערוכה הוא בליווי מדריך.
לכל המשפחה

 
לאור החשמל: מה זה חשמל? איך מפיקים אותו? ומה הקשר בין חשמל ומגנטיות? התערוכה בנויה כחלון שקוף שמאפשר הצצה אל העולם הנסתר מעבר לשקע שבקיר.
לכל המשפחה


מנוף לגילוי: תערוכה לגיל הרך על מכונות פשוטות ועוד תופעות. בתערוכה מוצג גדול ומרכזי  של האמן פיליפ רנצר. הילדים פועלים בתערוכה ביחד ולחוד, כשכל סביבה בתערוכה ממחישה עקרונות מדעיים שונים ומהווה מוצג פעיל ועשיר.
לילדים הקטנים


תערוכות נודדות: בא בחשבון, למה בניינים לא נופלים?, מראות

מוצגים מיוחדים: כדור אבן, טיסה, מגדל פיזה, נבל ללא מיתרים, מגלגלים כספים, שעון שמש, עץ שבשבות ומוצגים בנושא אוויר.

הטקסטים במוזיאון כתובים בשלוש שפות: עברית, ערבית ואנגלית.
נוצר בתאריך: 02/01/12
עודכן בתאריך: 20/09/15