Skip to main content
header

תערוכות

עשר סיבות טובות לבוא למוזיאון: 10 תערוכות במגוון תחומים שמיועדות לטווח רחב של גילאים.


בתערוכות מספר רב של מוצגים פעילים שמזמינים את המבקרים לגעת בהם ולהפעילם. התערוכות מציגות את המדע והטכנולוגיה כרלבנטיות לחיי היומיום וכחלק מתרבות האדם:

 

תערוכות המוזיאון


חדש! טבע של מבנה: תערוכת צילומים של מבנים בטבע ומבנים אדריכליים שנבנו בהשראתם. בטבע נוצרים מבנים וצורות על ידי תהליכים אקראיים, כתוצאה מפעילויות כימיות ופיזיקליות. חלק מצורות אלה נשמרות לתקופות ארוכות, וחלקן נהרסות וחולפות. זה תהליך של בְּרֵרָה טבעית. חוזקן של הצורות העמידוֹת נובע מדרך ארגונו במרחב של החומר המרכיב אותן.   
לכל המשפחה ולמבוגרים


נבל אורות: מוצג אינטראקטיבי שמזמין את המבקרים לנגן בעזרת 24 אלומות לייזר וליצור מוזיקת אורות מרהיבה. הנבל ששודרג עבר למקומו החדש בתערוכה "משחקי אור וצל" ומוצג בתנאי החשכה וערפול. "נגינה" על מיתרי האור יוצרת אפקט מרשים של תאורה ומוזיקה גם יחד.
לכל המשפחה


בונים בחול: חדש לקטנטנים! עולם בנייה אתגרי וחווייתי לילדים מגיל 3 הכולל בית חרושת לייצור לבני חול לבנייה, ובעזרתן משימות אתגר מרתקות לילדים ולהורים, המעודדות דמיון, חשיבה יצירתיות ועבודת צוות. בסופה של החוויה עמדת שאיבה וניקיון להמשך ביקור מהנה במוזיאון.
לכל המשפחה ולמבוגרים


אשליות מבלבלים את המוח: עשרות אשליות מפתיעות ומסקרנות שההסברים להן מאפשרים הצצה אל התהליכים והעקרונות על פיהם עובד המוח. מה יוצר את האשליה? מה קורה במוח שלנו שלעיתים גורם לנו לתפוס את המציאות כמשהו אחר?
לכל המשפחה ולמבוגרים


משחקי אור וצל: משחקי אור וצל היא תערוכת מסע אמנותי, מדעי ופואטי, הרפתקה של גילוי. בתערוכה עשרות מוצגים פעילים ועבודות של אמנים ישראליים שמזמינים אתכם להתנסות עם צלליות: להגדיל, לשכפל, ליצור שכבות של צלליות, לתת לצללים לברוח או ללכוד אותם.
לכל המשפחה


CAPTCHA: התערוכה בוחנת שאלות מרכזיות שבבסיס מדעי המחשב. מהם גבולות היכולת של המחשב, ומה לעולם לא יוכל לחשב? האם המחשב יעבור אותנו בתבונתו – והאם יגיע אי פעם למודעות עצמית כמו שלנו? האם מחשב יכול להיות יצירתי? ומה כל זה אומר. עלינו ועל מחשבתנו?
לנוער ומבוגרים


סיבוב בלונה פארק: תערוכה המחברת בין מתקני משחקים בלונה פארק וחוקי הפיזיקה: מה קורה לנו כשאנחנו יושבים ברכבת הרים? מה שומר עלינו שלא ניפול? מה משפיע על יכולתנו לקלוע למטרה? מה קורה למכוניות מתנגשות? ומה מרים את הסוסים על הקרוסלה? 
לכל המשפחה


פנס חושך: תערוכה סדנאית בה מכבים את האור בשביל לראות קצת אחרת. המבקרים מתנסים בגורמים המשפיעים על תפיסתנו את העולם. הביקור בתערוכה הוא בליווי מדריך.
לכל המשפחה

 
לאור החשמל: מה זה חשמל? איך מפיקים אותו? ומה הקשר בין חשמל ומגנטיות? התערוכה בנויה כחלון שקוף שמאפשר הצצה אל העולם הנסתר מעבר לשקע שבקיר.
לכל המשפחה


מנוף לגילוי: תערוכה לגיל הרך על מכונות פשוטות ועוד תופעות. בתערוכה מוצג גדול ומרכזי  של האמן פיליפ רנצר. הילדים פועלים בתערוכה ביחד ולחוד, כשכל סביבה בתערוכה ממחישה עקרונות מדעיים שונים ומהווה מוצג פעיל ועשיר.
לילדים הקטנים


תערוכות נודדות: בא בחשבון, למה בניינים לא נופלים?, מראות

מוצגים מיוחדים: כדור אבן, טיסה, מגדל פיזה, נבל ללא מיתרים, מגלגלים כספים, שעון שמש, עץ שבשבות, מוצגי רוח ומוצגים בנושא אוויר.

הטקסטים במוזיאון כתובים בשלוש שפות: עברית, ערבית ואנגלית.
נוצר בתאריך: 02/01/12
עודכן בתאריך: 14/04/16